Kartuzy. Budynek przy stadionie miejskim zostanie rozbudowany. Umowa podpisana

Kartuzy. Budynek przy stadionie miejskim zostanie rozbudowany. Umowa podpisana

Wkrótce ruszy przebudowa, rozbudowa i nadbudowa budynku socjalnego przy stadionie miejskim w Kartuzach. Wczoraj burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński podpisał umowę z wykonawcą na realizację tego zadania.

Do przetargu stanęły dwa podmioty. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane Nordeco Sp. z o. o. z Kościerzyny.

W ramach zadania planuje się: przebudowę budynku na poziomie parteru, remont kotłowni, wymianę posadzek, wykończenie ścian, modernizację instalacji, budowę 4 kompleksów szatniowych dla zawodników wraz z natryskami i sanitariatami oraz węzłów sanitarnych dostępnych z zewnątrz, przystosowanie obiektu dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wykonanie nowych balkonów z możliwością obserwacji stadionu, wykonanie nowych biegów schodowych, kompleksową wymianę stolarki okiennej oraz stolarki drzwiowej, adaptację pomieszczeń I piętra na pomieszczenia dla sędziów oraz pomieszczenia biurowe oraz nadbudowę budynku o 1 kondygnację spełniającą funkcje pomieszczeń dla trenerów z niezbędnym węzłem sanitarnym.

Przypominamy, że gmina Kartuzy ogłosiła postępowanie o zamówienie publiczne na realizację inwestycji dotyczącej przebudowy, rozbudowy i nadbudowy budynku klubu sportowego przy Stadionie Miejskim w Kartuzach. Już w marcu złożono wniosek o dofinansowanie tego projektu do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Samorządy z całej Polski rywalizowały o środki dostępne w ramach programu Sportowa Polska – edycja 2021. Spośród 287. złożonych wniosków dofinansowanie otrzymało jedynie 65, w tym również gmina Kartuzy.

-Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się pozyskać tak dużą dotację. Stanowi ona połowę szacowanych kosztów przedsięwzięcia. To bardzo ważna inwestycja, tym bardziej, że dzięki środkom pozyskanym z ministerstwa w 2017 roku udało nam się wyremontować stadion miejski. Modernizacja budynku klubu będzie uzupełnieniem tego przedsięwzięcia – mówi burmistrz M. Gołuński.

Budynek będzie służył jako zaplecze socjalne dla zawodników sekcji sportowych, które wyrażą chęć jego użytkowania. Modernizacja obiektu zapewnić ma im odpowiednie warunki bezpieczeństwa i komfortu.

-Bez wsparcia ministerstwa zadanie byłoby dużym obciążeniem dla budżetu gminy, dlatego dziękuję za to wyróżnienie i wsparcie ze strony rządowej – twierdzi włodarz. – Chciałbym podziękować moim pracownikom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie inwestycji. Szczególne podziękowania za cenne uwagi i spostrzeżenia składam również Sylwii Leyk, radnej Województwa Pomorskiego.

Warto przypomnieć, że kartuski klub GKS Cartusia „wychował” wielu zawodników, którzy obecnie reprezentują Kartuzy podczas najważniejszych rozgrywek, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. W rankingu SSM Sportu Młodzieżowego uplasował się na 3. pozycji w całym województwie pomorskim.

Do klubu należą olimpijczycy z Tokio: w sekcji kolarskiej Szymon Sajnok, Mistrz Świata z 2018 r. w kolarstwie torowym, w sekcji pływackiej Jakub Skierka. W sekcji zapasów wyróżniał się śp. Krzysztof Niklas, Mistrz Świata Juniorów, a w sekcji lekkoatletycznej wyróżnia się Krzysztof Różnicki, złoty medalista Mistrzostw Europy Juniorów 2021 w biegu na 800 m. Sukcesy osiągane przez zawodników miały znaczący wpływ na pozytywną ocenę wniosku przez ministerstwo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*