Region. Ruszyła kolejna edycja „Akademii Przyszłości”

Region. Ruszyła kolejna edycja „Akademii Przyszłości”

„Akademia Przyszłości”, siostrzany program „Szlachetnej Paczki”, wspiera dzieci, które w siebie nie wierzą. Dzięki rocznemu udziałowi w programie każdy mały student odkrywa swoje mocne strony i buduje poczucie własnej wartości. Właśnie ruszyła kolejna edycja.

W „Akademii Przyszłości” biorą udział dzieci z różnymi potrzebami i trudnościami. Niektórym ciężko przychodzi nauka, inne doświadczają trudności w rozwoju emocjonalnym czy społecznym. Każdy mały student „Akademii Przyszłości” uczy się dostrzegać szanse i możliwości. Akademia rozbudza w nim wiarę we własną sprawczość – „ale nie ja” zamienia w „właśnie, że ja”.

-Gdy dziecko trafia do „Akademii Przyszłości”, może sobie z tym „ale” poradzić. Dostaje Indeks Sukcesów ufundowany przez darczyńcę. Pojawia się w życiu dziecka ktoś, komu zależy właśnie na nim, kto wybrał właśnie jego i właśnie jemu chce ten Indeks Sukcesów ofiarować – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia „Wiosna”, organizującego „Akademię Przyszłości” i „Szlachetną Paczkę”.

Niestety, aż co trzeci uczeń w Polsce rezygnuje ze starań, gdy uznaje, że nie jest wystarczająco dobry w danej dziedzinie. Ponad połowa uczniów uważa, że poniesione porażki to rezultat bycia „za mało uzdolnionym lub uzdolnioną” – takie dane płyną z raportu opublikowanego przez Stowarzyszenie „Wiosna”.

-Każdemu dziecku potrzeba wsparcia, ale w sposób szczególny to wsparcie potrzebne jest dzieciom, które mają niską samoocenę. Dzięki wsparciu dziecko może dostrzec swoje zalety, mocne strony, rozwinąć swój potencjał, a dzięki temu uwierzyć w siebie i swoje możliwości – mówi dr Karolina Appelt, redaktorka merytoryczna czasopisma „Małe Charaktery”, partnera „Akademii Przyszłości”.

Wykreśl zwątpienie, uruchom marzenia – takim hasłem „Akademia Przyszłości” zachęca do fundowania Indeksów Sukcesu dzieciom, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji programu. Każdy indeks to szansa na zmianę w życiu jednego z 1800. dzieci. Wybierz dziecko na www.akademiaprzyszlosci.org.pl.

Poniżej materiał wideo na temat „Akademii Przyszłości”:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*