Delegacja z Żukowa w Chełmnie uczciła pamięć 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty

Delegacja z Żukowa w Chełmnie uczciła pamięć 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty

W Chełmnie odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku ku czci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty. W wydarzeniu udział wzięli Burmistrz Żukowa oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie.

[Not a valid template]W przeddzień Święta Wojska Polskiego delegacja z Żukowa wzięła udział w uroczystości odsłonięcia obelisku ku czci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty w Chełmnie. Gminę Żukowo reprezentowali: Burmistrz Wojciech Kankowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke.

Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter, organizatorom dziękujemy nie tylko za zaproszenie, ale przede wszystkim za uczczenie pamięci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty, którego działania miały istotny wpływ na kształtowanie się naszej historii– mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w Kościele Garnizonowym, po niej nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie obelisku. 

Rok 2019 jest dla 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rokiem jubileuszowym. W tym roku przypada bowiem rocznica 100-lecia powołania Pułku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*