Pomóż Dawidowi – podaruj 1 % swojego podatku! [ZDJĘCIA]

Pomóż Dawidowi – podaruj 1 % swojego podatku! [ZDJĘCIA]

Dawid Ohs razem z rodziną mieszka w Leźnie. Od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym i epilepsją. Rodzice chłopaka każdego dnia walczą, aby przygotować go do samodzielnego życia w przyszłości.Pomóż Dawidowi – podaruj 1 % swojego podatku! Zobacz zdjęcia!

Dawid_Ohs_001

Zdjęcie 1 z 6

Fot.: facebook.com

Dawid urodził się 19 lipca 1991 roku w Kartuzach. Podczas porodu doszło do niedotlenienia mózgu. Zdiagnozowano porażenie mózgowe, a kilka miesięcy później epilepsję. Było to ogromnym ciosem dla całej rodziny, ale nie było czasu na użalanie się- nadszedł czas walki. Ta walka trwa do dziś. Wiele godzin rehabilitacji, nauki przystosowana do społeczeństwa, nauki samodzielności.

Zobacz też: Piękne Kaszuby: Leźno w gminie Żukowo [ZDJĘCIA]

Upór i wytrwałość rodziców już przyniosły efekty. Dziś Dawid ma niespełna 26 lat, jest kontaktowy, uśmiechnięty, chodzi przy chodziku ( który niestety stał się już za mały), potrafi czytać i dobrze posługuje się komputerem. Ukończył Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Leźnie ( z własnym programem), a następnie Szkołę Przysposabiającą do Pracy (SPP) w Żukowie. Rodzice Dawida nigdy nie zamykali się z synem w domu. Mimo wielu przeciwności i problemów z dojazdami zabierali go do kina, teatru, na koncerty. Dawid wyjeżdża na wiele turnusów rehabilitacyjnych, na rekolekcje, do sanatorium, na hipoterapię do Gdyni. Co niedzielę służy podczas mszy świętej jako ministrant w parafii w Leźnie. Od dwóch lat uczęszcza również na warsztaty terapii zajęciowej w Somoninie.

Rodzina nigdy nie prosiła o pomoc, mimo, że wydatki związane z rehabilitacją, lekami i wyjazdami są ogromne. Dopiero siedem lat temu, po namowie koleżanek będących w podobnej sytuacji, zdecydowali się prosić o wsparcie.

Dawid marzy o nowym wózku, który będzie lżejszy i bardziej zwrotny. Wszystkie wyjazdy staną się wówczas łatwiejsze. Ułatwi to Dawidowi poruszanie się na co dzień. Taki wózek to koszt około 9,8 tys. złotych – mówi pani Urszula, mama Dawida. – Zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy i przeciwności losu, ale jesteśmy pełni wiary, że uda nam się przygotować syna do samodzielnego życia. Dalsza rehabilitacja również będzie możliwa dzięki finansowej pomocy. Z całego serca dziękujemy za życzliwość i wyrozumiałość wszystkim, którzy pomogli i zechcą pomóc – podkreśla.

Pomóc można bardzo łatwo. Wystarczy przekazać 1 % swojego podatku. W zeznaniu podatkowym, w rubryce dotyczącej przekazania podatku wpisać numer KRS 0000121785 oraz podać cel szczegółowy: OHS DAWID.

Ponadto można przekazać darowiznę dla chorego Dawida na poniższe konto:

Fundacja Dla Dzieci „DAR SERCA ‘w Bielsku- Białej 43-300 ul. Powstańców Śląskich 6, KRS0000121785, NIP 547-19-60-481.

ING Bank Śląski Oddział Regionalny w Bielsku- Biała nr r-ku: 49 1050 1070 1000 0022 6906 4552 – DAWID OHS.

Pomagajmy – dobro powraca.

Skomentuj: Pomóż Dawidowi – podaruj 1 % swojego podatku! [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*