„Raduniacy” pokonują „Olimpijczyków” na wyjeździe

W pojedynku z Olimpią w Elblągu cenne 3 punkty zapewnił Raduni Stężyca Mateusz Kuzimski, który w 67. minucie gry skorzystał z dokładnego podania w pole karne w wykonaniu rezerwowego Adama Płotki, który pojawił się na boisku zaledwie 3 minuty wcześniej.

Pierwsza połowa to drugoligowe piłkarskie szachy, co prawda sporą przewagę w posiadaniu piłki posiadali podopieczni Przemysława Gomułki, ale czujna defensywa Raduniaków dopuściła do zaledwie dwóch celnych uderzeń gospodarzy.

Inna sprawa, że w stężyckich szeregach bramce Witana zagroził tylko Wojciech Łuczak, ale obie jego próby były minimalnie niecelne.

Po przerwie Radunia Stężyca stworzyła sobie więcej sytuacji, ale tylko jedna skończyła się zdobyciem bramki. Po sukcesie 1:0 w Kaliszu, to druga wyjazdowa wygrana w lidze trenera Szymona Hartmana i nowego sztabu szkoleniowego.

Do tego trzeba doliczyć zwycięstwo w Olsztynie ze Stomilem w rundzie wstępnej PP oraz wiktorię w Siedlcach w końcówce poprzedniego sezonu. W następnej kolejce stężycka drużyna zmierzy się na Arenie Radunia w piątek (25.08) o godz. 16 z rezerwami Lecha Poznań.

Olimpia Elbląg – Radunia Stężyca 0:1 (0:0)
0:1 – Mateusz Kuzimski 67 min.

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 15. Patryk Jakubczyk (59, 6. Kamil Bartoś), 13. Michał Kuczałek, 3. Łukasz Sarnowski, 5. Kacper Szczudliński, 21. Kacper Filipczyk (65, 28. Ołeksandr Jacenko) – 17. Marcel Stefaniak, 16. Maciej Spychała (59, 23. Konrad Łabecki), 7. Kacper Jóźwicki (59, 10. Jan Sienkiewicz), 11. Maciej Famulak (72, 29. Jakub Sangowski) – 20. Adam Żak.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus – 17. Nikodem Potrac (64, 20. Adam Płotka), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak, 8. Wojciech Łuczak (46, 9. Michał Biskup), 22. Danu Spătaru (60, 23. Szymon Nowicki; 82, 11. Patryk Mularczyk) – 7. Mateusz Kuzimski (82, 2. Dmytro Baszłaj).

Żółte kartki: Kuczałek – Czajkowski, Potrac, Baszłaj, Biskup. Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).