Region. Ruszają stypendia dla twórców kultury. Można składać wnioski

Region. Ruszają stypendia dla twórców kultury. Można składać wnioski

Aż 5000 złotych na realizację swoich projektów artystycznych w 2022 roku mogą otrzymać twórcy kultury z Pomorza. Wnioski w konkursie, ogłoszonym przez marszałka woj. pomorskiego, można składać do końca listopada.

Rusza składanie wniosków w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultury. Samorząd Województwa Pomorskiego, jako mecenas kultury na Pomorzu, przyzna środki finansowe osobom, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami o dużym znaczeniu dla województwa pomorskiego. Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2021 roku.

Stypendium zostanie przyznane na realizację projektu lub przedsięwzięcia artystycznego w 2022 roku, które nie będzie zagrożone przez obostrzenia związane z reżimem sanitarnym ze względu na obowiązujący stan epidemii. Stypendium będzie przyznawane indywidualnie osobom, które mieszkają i zajmują się działalnością artystyczną na terenie Pomorza, lub zrealizują zadanie związane z województwem pomorskim.

Formularze wniosków można pobierać w sekretariacie departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku (ul. Rzeźnicka 58, pok. 109.), ze strony internetowej www.pomorskie.eu lub ze strony Biuletynu Informacji Publicznej. Tam znajduje się również szczegółowy regulamin konkursu.

Wnioski z załącznikami należy składać w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku (ul. Okopowa 21/27), wysłać drogą pocztową (departament kultury UMWP, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk z dopiskiem: stypendium twórcze), lub wysłać przez ePUAP. Wnioski można składać do 30 listopada. Maksymalna wysokość stypendium wynosi 5 000 złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*