W Domu Kultury zaprezentowali się najlepsi recytatorzy literatury kaszubskiej z Gminy Chmielno. Jury w składzie Brygida Michalewicz, Agnieszka Cirocka i Maria Dradrach wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować Gminę Chmielno na Finale Wojewódzkim Konkursu „Rodna Mowa”, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Domu Kultury w Chmielnie.
KATEGORIA GRUPA PRZEDSZKOLNA I KLASA „O”
I miejsce Dominika Reiter
II miejsce Zofia Recław
III miejsce Nina Kostuch
Wyróżnienie Nikola Marszałkowska, Gracjan Czaja, Edyta Gruchała, Jan Stefanin,
KATEGORIA KLAS I – III Szkół Podstawowych
I miejsce Amelia Steinka
II miejsce Agata Hinca
III miejsce Michał Formela
Wyróżnienie Lilia Stefanin
KATEGORIA KLAS IV – VI Szkół Podstawowych
I miejsce Marta Melibruda
II miejsce Łucja Kitowska
III miejsce Zuzanna Chylewska
Wyróżnienie Natalia Melibruda, Maja Szlagowska
KATEGORIA KLAS VII-VIII i gimnazjum
I miejsce Kacper Krzebietke
II miejsce Julia Jank, Aleksandra Serkowska
III miejsce nie przyznano
Wyróżnienie Dominika Gierszewska




![Gmina Chmielno na targach Agrotravel 2016 w Kielcach [ZDJĘCIA]](https://www.zkaszub.info/wp-content/uploads/2016/04/Gmina-Chmielno-na-targach-Agrotravel-2016-w-Kielcach-ZDJECIA-150x150.jpg)


![Classówka nocą w Kartuzach [ZDJĘCIA]](https://www.zkaszub.info/wp-content/uploads/2016/10/Classowka-noca-na-Rynku-w-Kartuzach-ZDJECIA-150x150.jpg)



Najnowsze komentarze