13 mln zł na przygotowanie dokumentacji do projektów kolejowych. Wśród nich Kartuzy – Sierakowice

13 mln zł na przygotowanie dokumentacji do projektów kolejowych. Wśród nich Kartuzy – Sierakowice

Samorząd województwa pomorskiego przygotowuje się do modernizacji linii kolejowych. Za 13 mln zł zostanie przygotowana dokumentacja dotycząca sześciu projektów.

Całkowity koszt przygotowania dokumentacji to 18 mln zł, z czego aż 13 mln zł to środki samorządu. Realizacja inwestycji będzie możliwa w pespektywie finansowej 2021-2027.

– Przechodzimy do kolejnego etapu naszych prac związanych z rewitalizacjami  linii kolejowych na Pomorzu – mówi Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego. –  Pieniądze pozwolą na przygotowanie studia wykonalności poszczególnych linii kolejowych. Co ważne, nie są to wyłącznie linie o charakterze strategicznym. Planujemy zmodernizować trasy, które polepszą standard życia mieszkańców mniejszych miejscowości. To np. rewitalizacja i elektryfikacja linii kolejowej od Lęborka do Nowej Wsi Lęborskiej. Bardzo długo wyczekiwaną inwestycją jest również przebudowa linii na terenie powiatu kościerskiego i bytowskiego. Dzięki pomysłowi lokalnych miłośników kolei będzie możliwe odtworzenie kolei dojazdowej na Żuławach. Mamy nadzieję na zaangażowanie w ten projekt samorządowców z powiatu nowodworskiego, bo taka linia byłaby nie tylko ciekawą atrakcją turystyczną, ale też alternatywą komunikacyjną dla mieszkańców tej części naszego województwa.

Reklamy

Opracowanie dokumentacji przygotowawczej zostanie przygotowane dla projektów:

*         „Rewitalizacja linii kolejowej nr 229 na odcinku Kartuzy – Sierakowice wraz z ewentualną elektryfikacją”

*         „Poprawa przepustowości na linii Nr 213 Reda – Hel”

*         ,,Rewitalizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 229 na odcinku Lębork – Nowa Wieś Lęborska”

*         „Rewitalizacja linii kolejowej nr 211 odcinek Lipusz – Kościerzyna i linii kolejowej nr 212 odcinek Lipusz – Bytów

*         „Włączenie północnych dzielnic Miasta Gdyni i Gminy Kosakowo w system kolei aglomeracyjnej na obszarze pomorskiej Metropolii”

*        „Rewitalizacja infrastruktury regionalnego systemu transportowego Żuławskiej Kolei Dojazdowej na odcinkach Prawy Brzeg Wisły – Stegna – Sztutowo, Stegna – Nowy Dwór Gdański oraz Nowy Dwór Gdański Cmentarz – Nowy dwór Gdański”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*