160 przedszkolaków z gm. Przodkowo wystąpiło przed babciami i dziadkami

160 przedszkolaków z gm. Przodkowo wystąpiło przed babciami i dziadkami

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przodkowie po raz kolejny i w niecodzienny sposób uczciły święto swoich dziadków. Bowiem na scenie na hali sportowej wystąpiło łącznie ponad 160 przedszkolaków. Na uroczystość przybyło ok. 300 osób. Uroczystego powitania gości dokonała dyrektor placówki Małgorzata Bronk oraz wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski.

Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się pod hasłem „Prywatka u Babci i Dziadka”. Nie zabrakło piosenek z czasów młodości babć i dziadków. Klimatu dodał specjalny wystrój hali, gdzie w tym dniu królowały czarno-białe zdjęcia dziadków przodkowskich przedszkolaków, gramofony, kasety, płyty itp.

Dzieci z kolei zaprezentowały program artystyczno-wokalno-taneczny, przeplatany starymi przebojami: „Gdzie się podziały tamte prywatki?”, „Nie liczę godzin i lat”, „Za Tobą pójdę jak na bal” czy wzruszające Hallelujah. Dzieci zatańczyły również do popularnej piosenki zespołu Skaldowie „Z kopyta kulig rwie”.

Reklamy

Po oficjalnej części był czas na wręczenie upominków, uściski z dziadkami oraz słodki poczęstunek. Następnie najmłodsi wspólnie z zaproszonymi dziadkami rozpoczęły zabawy integracyjne do popularnych piosenek, tańce i zumbę. Dla przedszkolaków i ich gości przygotowano liczne konkursy: przeciąganie liny, zbijanie balonów itd. Na miejscu można było wykonać pamiątkowe i niepowtarzalne zdjęcia dziadków z wnukami w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotobudce.

-Bardzo dziękuję moim nauczycielkom, pomocom nauczycielek za włożoną pracę i zaangażowanie w przygotowanie tak dużej uroczystości. Podziękowania kieruję także do Rady Rodziców – powiedziała dyrektor przedszkola Małgorzata Bronk. W podziękowaniu za wspaniały występ wójt gminy Przodkowo ufundował przedszkolakom wyjazd do kina w najbliższym czasie, a także zaprosił babcie i dziadków na imprezę integracyjną, którą zaplanowano na 2 czerwca 2024 roku.

DSC04554-Copy

Zdjęcie 1 z 41

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*