2024 rokiem wyborów samorządowych. Gdzie będą zmiany?

2024 rokiem wyborów samorządowych. Gdzie będą zmiany?

Prawdopodobnie już na początku kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Jak uważacie, w których gminach pow. kartuskiego może dojść do zmian w samorządach?

Rok 2023 niewątpliwie nazwać można rokiem wyborów parlamentarnych, a co za tym idzie dużych zmian w polskiej polityce. Mamy nowego (starego) premiera Donalda Tuska, a w Sejmie znacząco zmienił się układ sił. Tym samym Prawo i Sprawiedliwość nie jest już obozem rządzącym.

Rok 2024 zaś będzie rokiem, który upłynie pod znakiem wyborów samorządowych. Tym samym na kandydatów na burmistrzów, wójtów i radnych będą głosować również mieszkańcy powiatu kartuskiego. Prawdopodobnie tegoroczne wybory samorządowe odbędą się za nieco ponad 3 miesiące, czyli już 7 kwietnia.

Reklamy

Jak podaje Portal Samorządowy, 31 marca przypada Wielkanoc, ten termin nie wchodzi więc w grę, czyli wybory samorządowe 2024 mogą odbyć się 7 kwietnia, 14 kwietnia lub 21 kwietnia. Marszałek Szymon Hołownia podczas Kongresu Polski 2050 w sobotę 9 grudnia powiedział, że wstępnie planowana data to 7 kwietnia.

Jak sądzicie, w których gminach pow. kartuskiego dojdzie do zmian w samorządzie? Gdzie te zmiany są potrzebne?

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*