31-lecie Zespołu Szkół Katolickich w Gdyni

31-lecie Zespołu Szkół Katolickich w Gdyni

Zespół Szkół Katolickich w Gdyni, słynący m. in. z nauki języka kaszubskiego od najmłodszych klas, obchodził niedawno swoje 31-urodziny. Uroczystość połączona była ze ślubowaniem klas pierwszych – liceum i szkoły podstawowej.

2 lata temu pisaliśmy o gdyńskiej szkole, w której język kaszubski jako przedmiot nauczania okazał się strzałem w dziesiątkę. Zespół Szkół Katolickich w Gdyni, bo o nim mowa, obchodził niedawno swoje 31. urodziny.

Uroczystość połączona była ze ślubowaniem klas pierwszych, zarówno liceum, jak też szkoły podstawowej, a poprzedzona została mszą świętą w kościele Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Gdyni.

Reklamy

Uczniowie, którzy oficjalnie zostali „pierwszakami” otrzymali identyfikatory kaszubskie – symbole przynależności do wspólnoty „katolika”, a także prezent od dyrekcji.

Zobacz również: Dzięki tej szkole dzieci z Trójmiasta poznają język kaszubski

Po mszy świętej powołano też parlament uczniowski, w którego szeregi wstąpili: Maciej Słomowicz jako przewodniczący oraz Jakub Hofman i Paweł Cichy jako jego zastępcy.

Nie zabrakło też części artystycznej, a także wystąpienia przewodniczącej Rady Rodziców Aleksandry Kukawki-Rogaczewskiej, samorządu uczniowskiego czy wręczenia wyróżnień dla pracowników placówki. Zobacz zdjęcia!

Zdjecie-WhatsApp-2023-10-19-o-11.30.54_496c8605

Zdjęcie 1 z 10

Więcej fotografii znaleźć można TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*