W Staniszewie ma powstać „zielona szkoła”. To wielki sukces gminy Kartuzy, której włodarz zabiegał o utworzenie „zielonej szkoły” w tym miejscu od 2015 roku.
Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji. Zagospodarowany ma zostać budynek „starej szkoły” w Staniszewie. Termin składania ofert upływa 9 września 2020 roku.
Centrum Edukacji Ekologicznej działa obecnie w Szymbarku w gminie Stężyca, skąd ma zostać przeniesione do Staniszewa. Okolice Staniszewa i Mirachowa to teren bogaty przyrodniczo. Znajduje się tam wiele obszarów chronionych, takich jak np. Staniszewskie Zdroje czy Lasy Mirachowskie. Jest tam wiele pomników przyrody, bogactwem obfituje zarówno flora, jak i fauna. Trudno wyobrazić sobie na Kaszubach lepsze miejsce do edukacji ekologicznej. Wartość inwestycji to ok. 4 mln zł.




![Tyberiusz Kriger, Radny Gminy Kartuzy – „Na dywaniku” [27.02.2019]](https://www.zkaszub.info/wp-content/uploads/2019/03/Tyberiusz-Kriger-2019-Na-Dywaniku-zKaszub.info_-150x150.jpg)





Najnowsze komentarze