fot. UG Żukowo/ Rowerowy Maj

Rowerowy Maj: Skrzeszewo na czele stawki [ZDJĘCIA]

Rowerowy Maj zbliża się do końca. W gminie Żukowo, która po raz pierwszy przystąpiła do kampanii, rywalizację podjęło sześć szkół podstawowych z Żukowa, Glincza, Miszewa, Pępowa, Skrzeszewa i Chwaszczyna. Na czele stawki Skrzeszwo! Zobacz zdjęcia!

 

rowerowy_maj-001

Zdjęcie 1 z 4

UG Żukowo

Rowerowy Maj: na półmetku 64% 

Rowerowy Maj zbliża się do końca. Z obliczeń wykonanych na półmetku kampanii wynika, że w gminie Żukowo ponad 64 % uczniów dojeżdżało do swoich szkół na kółkach – rowerami, rolkami, deskorolkami i hulajnogami.

Zobacz też: Kaszubsko – Kociewski Rajd Rowerowy odbył się już po raz drugi [ZDJĘCIA]

Suma przejechanych przez uczniów kilometrów w ciągu 10 dni to 13 520. W klasyfikacji przoduje Skrzeszewo. w rowerowej akcji  wzięło bowiem dotąd aż  75,51% uczniów. Na drugim miejscu na półmetku byli uczniowie z Glincza z wynikiem 72,60%, a na trzecim z Chwaszczyna – 71,58%.  Osiągnięte przez szkoły wyniki są do siebie zbliżone, więc końcowa klasyfikacja może wyglądać inaczej. Rywalizacja trwa!

Reklamy

Najwyższą frekwencję na dzień 17 maja miała szkoła podstawowa w Glinczu (32,33%), za nią uplasowała się szkoła z Pępowa (28,45%) oraz Skrzeszewa (22,24%). W Pępowie odnotowano największą liczbę uczniów, którzy co najmniej raz przyjechali do szkoły rowerem – 235, w Chwaszczynie było ich 204, a w Żukowie 188.

Najlepszą klasą na półmetku w Chwaszczynie jest 6C – 57,50% uczniów zaangażowało się w akcję. W Miszewie jest to klasa 1 (61,50%), w Pępowie klasa 0A (44,40%), w Skrzeszewie klasa 5A (62,78%), w Glinczu klasa 2B (36,54%), a w Żukowie 0C (37,75%).

Wyniki liczone są proporcjonalnie w zależności od ilości uczniów zgłoszonych do Rowerowego Maja w danej szkole. Kampania pokazuje zaangażowanie dzieci, nauczycieli i rodziców i przede wszystkim ma być dobrą zabawą i zachęcać do aktywnego spędzania czasu.

Rowerowy Maj w Polsce

W całej Polsce na półmetku kampanii aż 54% uczniów i dzieci przedszkolnych zaangażowanych w akcje aktywnie dojeżdżało do swoich placówek. Rowery, rolki, deskorolki i hulajnogi towarzyszyły ponad 140 tysiącom uczestników w ponad 830 000 aktywnych podróży.

Skomentuj: Rowerowy Maj: Skrzeszewo na czele stawki [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*