A. Bystron grzmi ws. uchwały, która pojawi się na najbliższej sesji RM w Kartuzach

A. Bystron grzmi ws. uchwały, która pojawi się na najbliższej sesji RM w Kartuzach

„Prosiłem o roztropność w sprzedaży nieruchomości, która w mojej ocenie ma charakter wyprzedaży mienia gminy Kartuzy” – grzmi Andrzej Bystron, radny pow. kartuskiego, odnosząc się do jednej z uchwał, jakie znalazły się w porządku obrad nadchodzącej Sesji Rady Miejskiej w Kartuzach. Czy na pewno owa uchwała pojawi się na sesji?

Już w środę kolejna sesja Rady Miejskiej w Kartuzach. Zastrzeżenia do jednej z uchwał, które znalazły się w porządku nadchodzących obrad, ma radny pow. kartuskiego Andrzej Bystron, niegdyś członek Rady Miejskiej w Kartuzach. Rajca zdążył już zasłynąć z ostrego języka względem działań obecnego szefa kartuskiego samorządu.

Owa uchwała natomiast określa zasady gospodarowania nieruchomościami, będącymi własnością Kartuzy oraz zasady nabywania nieruchomości do gminnego zasobu. Jeden z jej zapisów mówi, iż „upoważnia się burmistrza do samodzielnego nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości, ich wydzierżawiania lub najmu…”

Reklamy

-W mojej ocenie przedstawiony przez burmistrza do Rady Miasta projekt uchwały, dotyczący jego upoważnienia do wszystkich kwestii dotyczących nieruchomości, które w projekcie są bardzo szeroko wyznaczone, wpisuje się w moje wystąpienie na sesji Rady Miejskiej w Kartuzach, kiedy dokonane zostały zmiany w prezydium rady – mówi Andrzej Bystron. – Podczas wystąpienia prosiłem o roztropność w sprzedaży nieruchomości, która w mojej ocenie ma charakter wyprzedaży mienia gminy Kartuzy. Najemcy po kilku latach mają bonifikaty i upusty. Wspomnieć należy tutaj o dworku przy ul. 3-go Maja w Kartuzach, terenie po byłym przedszkolu przy ul. Hallera czy nieruchomości przy ul. Gdańskiej w Kartuzach.

Andrzej Bystron uważa, że jeśli radni przyjmą projekt złożonej uchwały, to w jego ocenie gmina zostanie pozbawiona majątku trwałego o strategicznym znaczeniu – pozostaną jedynie obiekty szkolne.

-Nowy burmistrz nie będzie miał możliwości rozwoju. Stosowanie tzw. specustaw i wywłaszczanie mieszkańców to według mnie nie jest dobry kierunek, który może zafunkcjonować w Kartuzach – dodaje Andrzej Bystron.

Sesja Rady Miejskiej w Kartuzach już w środę. Jak się dowiedzieliśmy, bardzo prawdopodobne że uchwała zostanie jednak wycofana z porządku obrad. Pełną treść przedmiotowej uchwały przeczytać można poniżej:

Projekt - Uchwała - 06.09.2023

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*