1 wypadek drogowy i 13 kolizji – podsumowanie akcji „Znicz” na drogach powiatu kartuskiego

1 wypadek drogowy i 13 kolizji – podsumowanie akcji „Znicz” na drogach powiatu kartuskiego

W powiecie kartuskim podczas tegorocznej akcji „Znicz 2018”, która trwała w dniach od 31 października do 4 listopada 2018 roku odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym 3 osoby zostały ranne oraz 13 kolizji. Ujawniono jednego pijanego kierowcę.

1196

Zdjęcie 1 z 7

W czasie działań „Znicz” nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało około 150 policjantów. Funkcjonariusze przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu.

Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle. Do zabezpieczenia akcji zostali również zaangażowani uczniowie klas mundurowych II LO w Kartuzach, których zadaniem było wskazywanie miejsc parkingowych, informowanie o zmianach w organizacji ruchu i możliwych objazdach.
Podczas działań policjanci w ramach akcji edukacyjnej pn. „Bądź widocznym patriotą” wręczali pieszym opaski odblaskowe.

Reklamy

Ponadto udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*