Wolontariusze w Kartuzach wciąż poszukiwani! Akademia Przyszłości zaprasza

Wolontariusze w Kartuzach wciąż poszukiwani! Akademia Przyszłości zaprasza

W kolegium Kartuzy poszukiwanych jest 8 SuperW. Jeśli chcesz zmienić życie swoje oraz potrzebujących dzieci a także rozwinąć swe kompetencje i poznać wartościowych ludzi – zgłoś się na wolontariusza.

Już 27 października (od 10:00 do 18:00) odbędzie się szkolenie dla osób, które chciałyby się więcej dowiedzieć na temat Akademii. Szkolenie odbędzie się w
Kartuzach. Zarejestruj się na stronie www.superw.pl, a skontaktuje się z Tobą lokalny Lider który odpowie na Twoje pytania i wątpliwości. 

Zostań Lokalnym Herosem

Wolontariusze AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to ludzie, którzy nadają sens swojemu zaangażowaniu. Niosą mądrą pomoc, która naprawdę działa. Ich celem jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, z trudności i bezsilności oraz pomoc dzieciom z porażkami w szkole. Akademia łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami i dziećmi, które potrzebują wsparcia.

Reklamy

W Akademii wsparcie otrzymało ponad 2300 podopiecznych

W Akademii SuperW przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, indywidualnie spotykają się z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Wiele z
nich pochodzi z trudnych środowisk. Misją SuperW nie jest udzielanie korepetycji, ale przeprowadzenie dziecka od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Dla małego studenta Akademii, Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem. Wykorzystuje działaniu nowoczesne narzędzia, m.in. oryginalny, stworzony na potrzeby AKADEMII PRZYSZŁOŚCI System Motywatorów Zmiany, który opiera się na metodologii projektowania doświadczeń.

Dlaczego warto?

Pomagając, masz wpływ

Wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje *impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając zmienia życie ich oraz swoje*. *To, co robi, ma wielki sens. *Bez wolontariuszy dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI nie będą miały indywidualnych zajęć i nie nauczą się wygrywać.

Rozwój osobisty i doświadczenie

Profesjonalny wolontariat w Akademii to szansa do rozwijania kompetencji przydatnych  w życiu zawodowym – zarządzanie projektami i zespołem,
planowanie, komunikacja, motywacja. To również sprawdzanie się w nowych rolach i kształtowanie tak pożądanych postaw  jak przedsiębiorczość, przywództwo, otwartość czy odpowiedzialność społeczna. Szczególnie dla młodych to okazja do zdobycia pierwszego udokumentowanego doświadczenia do profesjonalnego CV.

Ludzie – wartościowe relacje

Wolontariusz działa z ludźmi podzielającymi jego ideały i cele. Staje się ważną częścią społeczności  w swojej okolicy, spotyka m.in.: biznesmenów,
samorządowców, społeczników, liderów kultury. Nawiązuje wartościowe relacje towarzyskie i biznesowe, które mogą się przełożyć na rozwój jego kariery. Dzięki niemu spotykają się ludzie, którzy żyją obok siebie, ale wcześniej się nie dostrzegali.

Wolontariusze to osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie,  wiek nie ma znaczenia. SuperW to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby  o ustabilizowanej sytuacji zawodowej

Zgłoś się!

By zostać wolontariuszem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie warto zwlekać, bo kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Kolegium Akademii Przyszłości w Kartuzach działa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*