Banino. Niemal 14 mln zł dofinansowania na budowę szkoły

Banino. Niemal 14 mln zł dofinansowania na budowę szkoły

Dokładnie 13 983 585,43 zł dofinansowania z kolejnej edycji programu Polski Ład otrzymała gmina Żukowo na budowę nowej szkoły w Baninie. Informację o dofinansowaniu oficjalnie przekazał w Baninie wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

-Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasz wniosek o dofinansowanie budowy szkoły w Baninie spotkał się z tak pozytywnym odbiorem – powiedział burmistrz Wojciech Kankowski. – Każde zadanie, za którym stoi poprawa możliwości edukacyjnych i komfortu nauczania, to inwestycja szczególnie istotna, która wpływa na przyszłość naszej ojczyzny. Mówimy przecież o tej najmłodszej części naszego społeczeństwa.

Szkoła „w nowym wydaniu” będzie mogła przyjąć około 700 uczniów. Obiekt składać się będzie z dwóch części. Istniejący budynek zostanie w dużej części zburzony, z uwagi na zły stan techniczny.

Reklamy

Przy szkole znajdzie się również nowa sala gimnastyczna oraz zagospodarowanie terenu z zatoką kiss&ride. Ponadto na potrzeby rozbudowywanej szkoły przy ul. Lotniczej powstał już ogólnodostępny parking.

Zobacz również: Banino. Przychodnia zostanie rozbudowana

Szkoła stanie się również bardziej ekologiczna, miejsce kotłowni opalanej węglem zastąpi nowoczesna kotłownia gazowa, wspomagana odnawialnymi źródłami energii, a szambo zostanie zastąpione podłączeniem obiektu do sieci kanalizacji sanitarnej.

Rozpoczęcie budowy obiektu planowane jest jeszcze na ten rok. Wcześniej gmina Żukowo otrzymała 5 mln zł wsparcia z Polskiego Ładu na budowę Kaszubskiego Centrum Sportu w Żukowie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*