Banino. Wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę szkoły

Banino. Wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę szkoły

Symboliczny kamień węgielny wmurowano pod rozbudowę szkoły w Baninie przy ul. Lotniczej. Wmurowaniu towarzyszyło podpisanie aktu erekcyjnego. „Zawsze powtarzam, ze razem możemy więcej i tak jest też w tym przypadku. Razem realizujemy tę inwestycję” – powiedział podczas uroczystości burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski.

Spotkanie w nowych murach szkoły rozpoczęło się występem dzieci z placówki w Baninie. Po nich ks. Daniel Knapiński, proboszcz parafii w Baninie poświęcił szkolne mury. Następnie głos zabrali burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, poseł Marcin Horała, senator Stanisław Lamczyk oraz wojewoda Dariusz Drelich.

-Zawsze powtarzam, ze razem możemy więcej i tak jest też w tym przypadku. Razem realizujemy tę inwestycję – powiedział Wojciech Kankowski. – Sprawna budowa, znaczny wkład własny, duże dofinansowanie, właściwy nadzór – to wszystko sprawia, że już niedługo gmina Żukowo znacznie powiększy swoje możliwości oświatowe, a dzieci z Banina i okolic zyskają jeszcze lepsze warunki do nauki.

Reklamy

Chwilę później nastąpiło podpisanie aktu erekcyjnego. Jego treść odczytał przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke. Jedna z jego trzech kopii została zamknięta w kapsule, ta natomiast została symbolicznie zamurowana w posadce szkoły.

W raz z nią znalazły się tam: zdjęcie szkoły przed rozbudową, przypinka z herbem gminy Żukowo, biuletyn gminny „Moja Gmina”, flaga kaszubska, serwetka z kaszubskim haftem oraz cegiełka starej szkoły. Ostatnim punktem wydarzenia były pamiątkowe zdjęcia.

Przypominamy, że rozbudowana szkoła w Baninie ma pomieścić ok. 700 uczniów na jedną zmianę. Łączna powierzchnia zabudowy to 2658,73 m2, natomiast powierzchnia użytkowa wynosi 5304,94 m2.

W obiekcie zaprojektowano 26 sal lekcyjnych, halę sportową z zapleczem obejmującym 4 przebieralnie z węzłami sanitarnymi. Budynek zapewnia dostęp dla osób niepełnosprawnych, a zagospodarowanie terenu przewiduje wykonanie zatoki kiss&ride.

Wykonawcą prac jest BMI Sp. z o.o. z Żukowa. Koszt inwestycji to 26 823 856,01 zł, z czego 13 983 585, 43 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*