Bieg Arasmusa w Kiełpinie: do wygrania lot balonem

Bieg Arasmusa w Kiełpinie: do wygrania lot balonem

Bieg Arasmusa już za cztery tygodnie. Kiełpino, w tym roku po raz pierwszy przywita setki biegaczy z różnych rejonów Pomorza, Kujaw, a nawet całego kraju. Do tej pory na liście startowej biegu głównego znalazło się już ponad 220 nazwisk, a w biegach dziecięcych 70!

Ambasadorki

Zdjęcie 1 z 8

Fot.: mat. arganizatora

Atrakcyjne nagrody, szybka trasa, mnóstwo klasyfikacji, mocna czołówka, bezpłatne atrakcje dla dzieci, piękny medal i bardzo ładna koszulka – choćby dlatego warto wystartować w biegu na piątkę w samym sercu Kaszub. Jego organizacja nabiera tempa i cała impreza zapowiada się bardzo interesująco.

Zobacz też: Kolbudzka 10: wielka galeria uczestników [ZDJĘCIA]

Trasa

To jedna z niewielu „piątek” na całym Pomorzu z atestem PZLA. Oficjalny pomiar został wykonany przez p. Zenona Piątka w dniu 26 sierpnia. Trasa wiedzie drogą powiatową, główną ulicą Kiełpina – ul. Długą, na półmetku następuje nawrót i powrót na stadion. Trasa jest szybka i z pewnością wiele wartościowych rekordów życiowych zostanie oficjalnie ustanowionych i „pobitych”.

Reklamy

Ambasadorki

Na starcie pojawią się dwie mistrzynie, ambasadorki biegu – Dominika Nowakowska, znana biegaczka z wieloma tytułami mistrzowskimi i medalami krajowego czempionatu z życiówką na ulicznej piątce – 15:52 i z bieżni 15:16, mieszkanka Kiełpina oraz Iwona Guzowska, utytułowana pięściarka i kickbokserka, która po zakończeniu kariery kontynuuje przygodę z biegami i triathlonami. Obie zawodniczki zapowiedziały mocne ściganie po doskonałe wyniki.
Oprócz wspomnianych pań, na starcie nie zabraknie innych znakomitych biegaczy, którzy powalczą o atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Bez wątpienia jedne z większych emocji wzbudzi losowanie, podczas którego będzie można wygrać zegarek garmina i …. lot balonem dla dwóch osób! Firma kaszuby-balony.pl ufundowała ekscytujący godzinny lot balonem dla dwójka na pięknymi i malowniczymi Kaszubami.

Biegamy dla Witka!

Warto dodać, że impreza w Kiełpinie będzie miała wymiar charytatywny. Każde 3 zł z opłaty startowej w biegu głównym będzie przeznaczone na rehabilitację i funkcjonowanie Witolda Brylowskiego. Dwudziestolatek z Kiełpina urodził się zespołem downa. Jego dzielna mama Teresa, samotnie wychowująca syna już kilkanaście lat, musi się cały czas nim opiekować, gdyż większość podstawowych czynności życiowych Witek nie jest w stanie sam wykonać i ma mocno ograniczone przez inne dysfunkcje.

Bieg Arasmusa w Kiełpinie: atrakcje dla dzieci i bieg rodzinny

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych sportowców kilka kategorii wiekowych i dystanse dostosowane do wieku oraz dodatkowe extra atrakcje i wspaniałe nagrody dla najszybszych! Wszystkie dzieciaki otrzymają medale i upominki. Wezmą udział także w losowaniu nagród.
Od godziny 13:30 dziewczynki i chłopcy będą rywalizować w następujących kategoriach wiekowych:

Bieg Maluszka z rodzicami 2012 i młodsi 100 metrów
Bieg Krasnala 2011 – 2010 200 metrów
Bieg Chochlika 2009 – 2008 I i II klasa 300 metrów
Bieg Smyka 2007 – 2006 III i IV klasa 600 metrów
Bieg Urwisa 2005 – 2004 V i VI klasa 900 metrów
Bieg Juniora 2003 – 2002 I i II klasa
Gimnazjum 1200 metrów
Zgłoszenia: https://elektronicznezapisy.pl/event/607.html

Skomentuj: Bieg Arasmusa w Kiełpinie: do wygrania lot balonem 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*