Bieg Europejski w Gdyni: wielka galeria zawodników [ZDJĘCIA]

Bieg Europejski w Gdyni: wielka galeria zawodników [ZDJĘCIA]

Bieg Europejski w Gdyni na starcie zgromadził 4484 zawodników. Biegacze rywalizowali na 10 – kilometrowej trasie. Dużą frekwencją cieszyły się także biegi towarzyszące oraz marsze nordic walking, w których udział wzięło 1507 osób. Zobacz zdjęcia!

bieg_europejski_gdynia-1001_800x573

Zdjęcie 1 z 580

Fot.: Waldemar Kaiser

Bieg Europejski w Gdyni: klasyfikacja

Bieg Europejski w Gdyni wygrał Tomasz Grycko (30:19). Drugie miejsce zajął Marek Kowalski (30:37). Panowie w tej kolejności wbiegli na metą już po raz drugi.  Pierwszy – podczas Biegu Urodzinowego. Trzeci na mecie zameldował się Emil Dobrowolski (31:16).  Natomiast pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Marta Krawczyńska (34:33). Druga była Małgorzata Szczerbińska (35:48), a trzecia – Marta Łagownik (37:07). 

Zobacz też: PKO Grand Prix Gdyni: Bieg Urodzinowy 2016 [ZDJĘCIA]

Bieg Europejski w Gdyni: pieniądze dla Leosia

Bieg Europejski w Gdyni miał charakter charytatywny. Zawodnicy biegli dla 5-letniego Leosia, który choruje na padaczkę. Chłopiec nie siedzi i nie mówi. Potrzebuje rehabilitacji oraz oraz specjalistycznego łóżka i wózka. Chłopca wesprze Fundacja PKO Banku Polskiego, kwotą która zostanie obliczona po przeliczeniu liczby zawodników, którzy przekroczyli metę z przypiętą do koszulki kartką: „biegnę dla Leosia”.

Reklamy

Biegaczom kibicowały tłumy. Na mecie uczestnicy Biegu Europejskiego w Gdyni otrzymali medal, będący drugim elementem czteroczęściowej układanki przedstawia ulicę Świętojańską – po jej powstaniu oraz współcześnie. Kolejne części do zdobycia podczas Biegu Świętojańskiego (17 czerwca) oraz Biegu Niepodległości (11 listopada).

UWAGA! ZDJĘCIA Z BIEGU MALUCHA ZNAJDĄ SIĘ W OSOBNEJ GALERII

Skomentuj: Bieg Europejski w Gdyni: wielka galeria zawodników [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*