Blisko 5 milionów złotych dofinansowania dla gm. Kartuzy na program „Ciepłe Mieszkanie”

Blisko 5 milionów złotych dofinansowania dla gm. Kartuzy na program „Ciepłe Mieszkanie”

Około 5 milionów złotych trafi do mieszkańców gminy Kartuzy w ramach II naboru do programu „Ciepłe Mieszkanie”. W czwartek burmistrz Mieczysław G. Gołuński podpisał umowę na dofinansowanie na wymianę kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w 37 lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych i 17 wspólnotach mieszkaniowych.

W czwartek 13 czerwca w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku burmistrz Kartuz podpisał umowę o dofinansowanie na kwotę prawie 5 mln zł w ramach drugiego naboru w programie „Ciepłe Mieszkanie”. Środki te trafią do 17 wspólnot mieszkaniowych i 37 lokali wielorodzinnych, liczących od 3 do 7 mieszkańców oraz do najemców lokali gminnych, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w programie.

W trosce o dobro mieszkańców oraz jakość powietrza na terenie gminy od lat prowadzone są działania związane z pozyskiwaniem środków na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła oraz termomodernizację budynków, dzięki której zmniejszamy ubytki ciepła przez przegrody zewnętrzne minimalizując przy tym zapotrzebowanie na energię potrzebną do wytworzenia ciepła. Wykonując kompleksową termomodernizację ograniczamy negatywny wpływ na środowisko, ciesząc się znacznie mniejszymi rachunkami za ich ogrzewanie.

Reklamy

Warto podkreślić, że gmina Kartuzy po raz kolejny została wytypowana jako jedna z najaktywniejszych gmin na ternie całej Polski pod względem ilości wniosków oraz pozyskanych środków dla swoich mieszkańców.

Urząd Miejski w Kartuzach, Oprac. A.B.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*