Mistrzostwo i awans! Cartusia 1923 wygrała w decydującym meczu! Wynik: 2:1 [ZDJĘCIA]

Mistrzostwo i awans! Cartusia 1923 wygrała w decydującym meczu! Wynik: 2:1 [ZDJĘCIA]

Cartusia 1923 pokonała MKS Władysławowo 2:1. Zadecydowała bramka w końcowej fazie meczu. Tym samym zespół z Kartuz wywalczył awans do IV ligi!

[Not a valid template]Goście szybko wyszli na prowadzenie. Po rzucie karnym wyrównał Roland Kazubowski. O awansie zespołu z Kartuz zadecydowała bramka Przemysława Kussa w końcówce meczu. W wyniku wygranej Cartusia 1923 zdobyła mistrzostwo I grupy klasy okręgowej i awans do IV ligi.

OGLĄDAJ TEŻ: Błażej Adamus, trener GKS Cartusia 1923 – „Na dywaniku” [20.09.2018]

Niemożliwe stało się faktem. Cartusia 1923 Kartuzy wygrywając w hicie sezonu z dotychczasowym liderem KMS Władysławowo 2:1 (1:1) wygrała także ligę. Dzięki zwycięstwu w ostatnim w tym sezonie meczu zrównali się punktami z MKS Władysławowo, a że w bezpośrednich pojedynkach mają lepszy bilans, bo we Władysławowie padł remis 2:2 awans do IV ligi przypadł Cartusii 1923 Kartuzy. Bramki w sobotnim spotkaniu strzelali: 0:1 Marek Kwaśnik (4′), 1:1 Roland Kazubowski (k. 18′), 2:1 Przemysław Kuss (83′). 

OGLĄDAJ TEŻ: Marcin Adamkiewicz, GKS Cartusia 1923 – „Na dywaniku” [20.12.2018]

Oznacza to, że po roku gry w klasie okręgowej klub z Kartuz wraca do IV Ligi. W hicie sezonu poza głównymi bohaterami tego spotkania, jakimi byli sami piłkarze, uczestniczyło także wielu kibiców. Na kartuskim stadionie pojawili się Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski a także były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas. Z ich rąk, po zakończeniu spotkania, piłkarze Cartusii odebrali gratulacje oraz pamiątkowy puchar i medale za awans.
 

Składy drużyn :

Cartusia : Babiński- Sierszyński, Raulin, Jankowski, Ochoa Pineiro (80’ Wenta)- Rypel, Bodzak, Kuss, Toporek, Adamkiewicz (kpt)- Kazubowski;

Rez.: Petka- Konkol, Wenta, Kitowski, Dejk, Adamczyk;

Reklamy

MKS : Miotk- Skwiercz, Kleser (kpt), Proena, Rybandt, Kwaśnik (89’ Białk), Talaśka, Klecha (72’ Szymański), Rasmus (62’ Więcek), Wesserling, Pankiewicz (80’ Ilianz);

Rez.: Więcek, Ilianz, Białk, Nowak, Szymański, Littwin, Smarzyński

Bramki : 0:1 Kwaśnik Marek (4’), 1:1 Kazubowski Roland (18’), 2:1 Kuss Przemysław (83’);

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*