Wiadomości

Kartuzy. Apel radnego o kąpielisko: „W przyszłorocznym budżecie trzeba zabezpieczyć finanse na ten cel…”

Kartuzy. Apel radnego o kąpielisko: „W przyszłorocznym budżecie trzeba zabezpieczyć finanse na ten cel…”

Kąpielisko gminne nad Jeziorem Łapalickim? Takim pomysłem podzielił się na Facebooku radny Andrzej Pryczkowski, który uważa, że w przyszłorocznym budżecie powinny zostać zabezpieczone środki na ten cel. Jego inicjatywę poparł również Mariusz Treder, przewodniczący kartuskiej Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że jakiś czas temu na łamach naszego portalu samorząd poinformował o planowanej budowie kąpieliska w Kartuzach po zakończeniu rekultywacji jezior. Jak sądzicie, która propozycja – radnego czy magistratu – jest bardziej trafna?

Kamela. Zbiórka na zakup naczepy wciąż trwa. Dotąd zebrano 1/6 potrzebnej kwoty

Kamela. Zbiórka na zakup naczepy wciąż trwa. Dotąd zebrano 1/6 potrzebnej kwoty

5300 złotych – tyle na moment publikacji tego artykułu zebrano środków na zakup naczepy dla mieszkańca Kameli. Przypomnijmy, że właściciel stracił poprzednią w pożarze, co uniemożliwiło mu prowadzenie działalności, a tym samym zarabianie na życie i spłatę kredytu, który zaciągnął w związku z uruchomieniem własnej firmy. W pomoc zaangażowała się również „Moto Familia Kaszuby”, organizując jutro wieczorem na Placu Św. Brunona w Kartuzach spot dla zmotoryzowanych.

Kartuzy. Już wkrótce „Spotkanie przy Kawie” Klubu Kaszubskich Kobiet

Kartuzy. Już wkrótce „Spotkanie przy Kawie” Klubu Kaszubskich Kobiet

Ambitne, przedsiębiorcze, pracowite i inteligentne – właśnie takie są kaszubskie kobiety, które już w piątek 22 października między godziną 10, a 12 w kawiarni „Perełka” w Kartuzach będą mogły wziąć udział w „Spotkaniu przy Kawie”. Inicjatorkami wydarzenia są Edyta Szulist i Aleksandra Cieszyńska z okolic Przodkowa. Skąd wziął się pomysł? Koniecznie zobacz zapowiedź wideo!

Sulęczyno. M.Struk, S. Lamczyk i B. Obajtek z wizytą u wójta B. Gruczy. Zobacz zdjęcia!

Sulęczyno. M.Struk, S. Lamczyk i B. Obajtek z wizytą u wójta B. Gruczy. Zobacz zdjęcia!

Inwestycje, które świetnie wpisują się w walory turystyczne Sulęczyna – tak goście, którzy kilka dni temu odwiedzili wójta Bernarda Gruczę, ocenili zadania, jakie dokonały się w gminie na przestrzeni minionych dwóch lat. Mowa m. in. o oczekiwanym kąpielisku oraz ścieżce pieszo-rowerowej. Wśród gości znaleźli się marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk oraz Bartłomiej Obajtek z Lasów Państwowych.

Sierakowice. Projekt „OtoCARS’Y”

Sierakowice. Projekt „OtoCARS’Y”

Towarzystwo Przyjaciół Ucznia „Horyzont” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, Program „Równać Szanse”, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności dały siłę, motywację oraz możliwości Dominice Płotce, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Jest to szesnastolatka, która podjęła się napisania projektu społecznego, przeznaczonego dla lokalnej społeczności. Dominika zebrała 6-osobową grupę ambitnych i młodych uczniów sierakowickich szkół i została koordynatorem całego przedsięwzięcia. W skład zespołu wchodzą: Anna Machola, Amelia Płotka, Paulina Myszk, Daria Leik, Mariusz Kobiela oraz Sergiusz Brzeziński.