Sulęczyno. Akordeonowe dźwięki Pawła A. Nowaka w serialu „Netflixa”

Sulęczyno. Akordeonowe dźwięki Pawła A. Nowaka w serialu „Netflixa”

Kompozytor Paweł A. Nowak, znany z organizacji Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie, miał okazję współpracować z wybitnym Stefanem Wesołowskim, odpowiedzialnym za muzykę w serialu „Kajko i Kokosz” na platformie „Netflix”. Tym samym w odcinkach kultowej animacji będzie można usłyszeć dźwięki, nagrane przez sulęczyńskiego akordeonistę.

Słyszeliście o serialu „Kajko i Kokosz?” To animacja, zrealizowana na podstawie kultowego komiksu, którą pod swoje skrzydła wziął „Netflix”. Okazuje się, że w serialu pojawią się wstawki akordeonowe w wykonaniu Pawła. A Nowaka, znanego z organizacji Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie, którego również jest pomysłodawcą.

-Do projektu zaprosił mnie kompozytor Stefan Wesołowski, mój kolega jeszcze z czasów szkoły muzycznej w Gdańsku. Nagrałem muzykę, która będzie pojawiać się w wielu odcinkach serialu „Kajko i Kokosz” – mówi Paweł A. Nowak. – Jestem jednym z muzyków sesyjnych, którzy zapraszani są do projektu, aby nagrać dźwięk na swoich instrumentach.

Reklamy

Kompozytorem muzyki w serialu „Netflixa” jest wspomniany wcześniej Stefan Wesołowski, uznany w świecie kompozytorów muzyki filmowej. Odpowiedzialny był m. in. za muzykę do filmu „Piłsudski” z 2019 roku.

-Czasem moje brzmienia akordeonu pojawią się w zespole, a czasem w wersji solowej jeśli chodzi o serial „Netflixa” – wyjaśnia Paweł A. Nowak. – W jednym z odcinków pojawią się motywy żeglarsko-marinistyczne, wówczas będą one urozmaicone o akordeon. Z tego co wiem niektóre odcinki zostały już wyemitowane. Wprawne ucho z pewnością usłyszy w nich dźwięk akordeonu.

Współpraca z serialem „Netflixa” to niewątpliwie dużo, jednak Paweł A. Nowak podchodzi do tego na chłodno, podkreślając, że ostatnimi czasy podejmuje różne działania związane z muzyką filmową, głównie jeśli chodzi o filmy Piotra Zatonia czy Eweliny Karczewskiej.  Dodaje, że istotna jest dla niego współpraca ze Stefanem Wesołowskim, który jest bardzo kreatywnym twórcą.

Zwiastun pierwszego sezonu serialu „Kajko i Kokosz” na platformie „Netflix” obejrzeć można poniżej:

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*