Chmielno. Wójt o modernizacji parkingu: „Chodzi nam o bezpieczeństwo…”

Chmielno. Wójt o modernizacji parkingu: „Chodzi nam o bezpieczeństwo…”

Wkrótce rozpocznie się przetarg, dotyczący przebudowy parkingu przy ulicy Gryfa Pomorskiego w Chmielnie. Jak wyjaśnia wójt Michał Melibruda, zadanie zostanie […]

Wkrótce rozpocznie się przetarg, dotyczący przebudowy parkingu przy ulicy Gryfa Pomorskiego w Chmielnie. Jak wyjaśnia wójt Michał Melibruda, zadanie zostanie wykonane w ramach tak zwanej estetyzacji Chmielna i wynika z potrzeby zapewnienia większego bezpieczeństwa drogowego w tym miejscu. Zadanie zostanie podzielone na dwa etapy i łącznie pochłonie około pół miliona złotych. Na pierwszy z nich samorząd pozyskał 80-procentowe dofinansowanie unijne.

Jak mówi wójt Michał Melibruda, zapotrzebowanie na tę inwestycję jest już od wielu lat, a nawierzchnia placu, na którym parkują pojazdy, pogarsza się z roku na rok.

Reklamy

-Do ubiegłego roku ten parking był własnością Skarbu Państwa, który, jak można się domyślić, nie inwestował w remonty. Gmina Chmielno jako zarządca chciała jednak pewne rzeczy uporządkować od strony prawnej. Podjęliśmy więc decyzję, mając na uwadze kilka kwestii, aby wyremontować ten parking – mówi M. Melibruda. – Po pierwsze, chodzi nam o bezpieczeństwo. Fragment ulicy Bukowskiego, połączony z ulicą Gryfa Pomorskiego, jest ulicą jednokierunkową. Powoduje to szereg problemów, takich jak kolizje na drodze pojazdów, włączających się do ruchu.

Włodarz wspomina, że w ubiegłym roku doszło do zdarzenia, w którym ciężarówka uszkodziła róg budynku Urzędu Gminy Chmielno przy wjeździe na ulicę Bukowskiego. Tym samym samorząd zdecydował o zmianie organizacji ruchu. Ulica Bukowskiego będzie na tym odcinku ulicą jednokierunkową dojazdową do ulicy Gryfa Pomorskiego. Wjazd w ulicę Bukowskiego z drogi Gryfa Pomorskiego zaś będzie odbywał się przez przebudowany parking.

-Druga, bardzo ważna sprawa to tak zwana estetyzacja Chmielna. To proces, który trwa już od pewnego czasu – kontynuuje M. Melibruda. – W ramach tego zrewitalizowane zostało centrum Chmielna. Mamy mini-park, wymieniliśmy też wiatę przystankową na ładną i nowoczesną. Teraz przyszła pora na parking po drugiej stronie ulicy.

Szef chmieleńskiego samorządu podkreśla, że w ramach inwestycji powiększy się również ilość miejsc parkingowych do około 35. Pojawią się też dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki na rowery, a także prefabrykowana toaleta publiczna, która będzie spełniać wymogi sanitarne i będzie dostosowana do osób niepełnosprawnych. Przetarg na budowę parkingu ogłoszony zostanie już niebawem.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*