fot. SP Chwaszczyno

Młodzi siatkarze z sukcesami w rozgrywkach Kinder+Sport

Kinder+Sport to jedne z największych tego typu rozgrywek siatkarskich w kraju. Cel, jakim jest propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, świetnie promują sportowcy z chwaszczyńskiej podstawówki. W marcowych zawodach, zmierzyli się z zespołami z całego województwa.

fot. SP Chwaszczyno

W marcu Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie gościła najlepsze zespoły siatkarskie w najmłodszych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców z całego województwa. Odbyły się tam pierwsze rundy z całego cyklu rozgrywek Kinder + Sport, które są największą imprezą siatkarską tego typu w Polsce i Europie. 

Jest to program edukacyjny przygotowany przez Grupę Ferrero we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Ma on na celu promocję aktywnego stylu życia wśród młodych pokoleń oraz ich rodzin na całym świecie. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Polsce od 2008 roku program Kinder + Sport inspiruje najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapewnia im również możliwość uczestnictwa w licznych wydarzeniach sportowych organizowanych w ramach projektu.

Reklamy

Rozgrywki, których finał ogólnopolski odbędzie się w wakacje w Zabrzu rozgrywane są osobno dla dziewcząt i chłopców w kategoriach: „czwórki” – rocznik 2005, „trójki” – rocznik 2006, „dwójki” – rocznik 2007. Od kilku lat w turnieju z sukcesami uczestniczą młodzi sportowcy z UKS Wilki  działającego przy Szkole Podstawowej w Chwaszczynie. Klub ten jest jednym z najbardziej aktywnych ośrodków siatkarskich w województwie. Tutaj organizuje się wiele różnych turniejów mini siatkówki dla dziewcząt i chłopców, również w ramach projektu Kinder + Sport.

fot. SP Chwaszczyno

We wszystkich rozgrywkach, zawodnicy chwaszczyńskiego zespołu poradzili sobie świetnie. Na szczególną uwagę zasługuje turniej z 19 marca, gdzie w Otwartych Mistrzostwach Gdańska, UKS Wilki I dziewczęta w kategorii „3” uplasowały się na trzecim miejscu podium.

Dzień wcześniej w tych samych rozgrywkach, lecz w kategorii „2” dziewcząt na pięćdziesiąt trzy rywalizujące zespoły, UKS Wilki zajęło pierwsze miejsce. Zaś zespół z Pępowa zajął miejsce trzecie. Bardzo dobrze spisała się również 2-ka chłopców z UKS Wilki, która zajęła 3 miejsce w rozgrywkach, które odbyły się równolegle w Gdańsku

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*