Członek GKS Cartusia zawodnikiem na meczu U18 w Ukrainie

Członek GKS Cartusia zawodnikiem na meczu U18 w Ukrainie

W Kijowie odbyły się zawody międzypaństwowe pomiędzy reprezentacjami Turcji, Białorusi, Polski oraz Ukrainy. Wśród zawodników był członek GKS Cartusia, Krzysztof Różnicki.

Polski Związek Lekkiej Atletyki wysłał liderów tabel tegorocznych w 14 konkurencjach lekkoatletycznych. W gronie tych osób znalazł się Krzysztof Różnicki (GKS Cartusia) i trener Krzysztof Król. Różnicki, członek kadry narodowej zadebiutował na tym wydarzeniu i poradził sobie z tremą wygrywając swój bieg na 800m. Jego wynik wyniósł: 1:58.25. Bieg był rozgrywany typowo na miejsca, a nie na czas, gdzie zawodnik Cartusii zaatakował na 260m do mety i do końca nie oddał zwycięstwa.

W sobotnim czwórmeczu w kategorii U18 rozegranym w Kijowie triumfowała reprezentacja Polski z dorobkiem 101 punktów, przed Ukrainą- 71 pkt., Białorusią- 63 pkt. i Turcją- 61 pkt.

Reklamy

Przed uczestnikami prestiżowa impreza: Igrzyska Europejskie Młodzieży (EYOF) w stolicy Azerbejdźanu, Baku.18 lipca wyruszają do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego złożyć przysięgę i następnego dnia wylatują do Baku. Na tych Igrzyskach prawo startu mają tylko zawodnicy najlepsi w swoim kraju w danej konkurencji U18. Ich wynik ponadto musi znajdować się wysoko w tabelach europejskich.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*