Depilacja laserem Vectus – Vectus Gdynia

Depilacja laserem Vectus – Vectus Gdynia

Współczesne kobiety postrzegają usuwanie owłosienie ze swojego ciała jako całkowity mus. Depilacja stanowi pewnego rodzaju wymóg estetyczny, który urasta wręcz do rangi kulturowego. Tradycyjne metody eliminowania włosów z naszych ciał są jednak dość problematyczne. Trzeba je powtarzać niekiedy nawet kilka razy w ciągu tygodnia, a ponadto stanowią one bazę do tworzenia się licznych stanów zapalnych skóry, a także ponownego wrastania włosów w powierzchnię naskórka. Przez wzgląd na powyższe oczywistym wydaje się to skąd wziął się trend na poszukiwanie metod depilacji, które przysparzałyby mniejszej ilości kłopotów i były tym samym bardziej trwałe. Współczesna medycyna oraz kosmetologia oferują rozwiązanie, które charakteryzuje się ogromną skutecznością. Mowa tutaj oczywiście o zabiegu jakim jest depilacja laserowa.

Laserowa depilacja przy użyciu lasera Vectus.

Laser diodowy Vectus znacznie różni się od konkurencyjnych form depilacji laserowej. Jest tak, ponieważ funkcjonuje on dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii. Metoda tak jest zupełnie bezpieczna i cechują ją wysoki poziom skuteczności. Ponadto długoletnimi efektami depilacji laserowej można cieszyć się już po poddaniu się kilku sesjom zabiegu. W konsekwencji zdecydowania się na poddanie depilacji laserowej z wykorzystaniem lasera Vectus osiąga się upragniony poziom komfortu.

O samym zabiegu więcej przeczytasz na tej stronie: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

Reklamy

Laser Vectus jest rezultatem trwającej wiele lat pracy naukowców z  Harvard Uniwersity. Wynalezione przez nich urządzenie wykorzystuje wiązkę laserową o długości fali 810 mm. Wnika ona głęboko w skórę i w efekcie zostaje wchłonięta w łodygę włosa, czyli nic innego jak w melaninę, z której się ona między innymi składa. W konsekwencji dochodzi do uszkodzenia struktury mieszka włosowego, a następnie do jego całkowitego zniszczenia. Należy przez to rozumieć, że jest to także sposób na zapobiegnięcie ewentualnej regeneracji włosa czy też jego odrastania. 

Dla przykładu depilacja bikini laserem sprawia, że ta okolica ciała staje się wolna on odrastających włosów, a tym samym skóra chroniona jest przed powstawaniem stanów zapalnych, podrażnień, jak również zabieg ten zapobiega bolesnemu wrastaniu się włosów na powrót w powierzchnię naskórka.  Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej? Otóż warto tutaj wymienić listę partii ciała, na których możliwe jest jej zastosowanie:

 • laserowa depilacja bikini;
 • depilacja laserowa szyi i karku, 
 • depilacja laserowa skóry rąk;
 • usuwanie niepożądanego owłosienia z tułowia oraz pośladków;
 • depilacja laserowa twarzy, w tym depilacja laserowa wąsika;
 • laserowa depilacja nóg;

Warto także zwrócić uwagę na korzyści wynikające z poddania się zabiegowi depilacji laserowej:

 • zmniejszenie się poziomu potliwości ciała;
 • eliminacja wszelkiego typu zapaleń skóry oraz jej infekcji;
 • nienagannie gładka skóra;
 • brak uczucia dyskomfortu, który ma związek z odrastającymi włoskami;
 • a także wiele innych.

Jakie jest zdanie ekspertów w kwestii dotyczącej lasera Vectus?

„Depilacja laserowa przy użyciu lasera diodowego Vectus to innowacyjna metoda, która umożliwia eliminację problematycznie wrastających się w skórę włosów, a także występowania różnego typu podrażnień naskórka oraz zapaleń mieszków włosowych, których efekty bywają dość przykre. Poddanie się serii zabiegów laserem Vectus pozwoli kobietom na zapomnienie o wyżej wymienionych dolegliwościach na stałe. Trwała depilacja to komfort i wygoda, na jaką zasługuje każda kobieta. Depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, charakteryzującym się wysokim poziomem skuteczności, jak również jest ona zupełnie bezbolesna. Można więc śmiało pokusić się o stwierdzenie, że może poddać się jej każda osoba, której nie dotyczą kwestie związane z przeciwwskazaniami do depilacji laserowej.” – mówi kosmetolog z Clinica Cosmetologica z Gdyni

Jakie przeciwwskazania do depilacji laserowej istnieją? Kto nie powinien decydować się na przeprowadzanie zabiegu?

Jak każdy zabieg przeprowadzany w gabinecie kosmetycznym, tak także  depilacja laserowa posiada listę dotyczącą kwestii, które uniemożliwiają jej przeprowadzanie. Do najważniejszych z nich należą:

 • ciąża oraz okres związany z laktacją;
 • świeża opalenizna słoneczna lub po solarium;
 • doustne przyjmowanie retinoidów;
 • przyjmowanie leków antydepresyjnych;
 • przyjmowanie leków lub ziół o działaniu swiatłouczulającym;
 • występowanie bielactwa lub łuszczycy u pacjenta;
 • aktywne infekcję lub stany zapalne skóry;
 • grzybica okolic ciała, w których miałaby być przeprowadzona depilacja laserowa;

Umów się na depilację laserową w GDYNI

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: +48 791 600 60

http://vectusgdynia.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*