Duathlon Przodkowo

Duathlon Przodkowo: dwa dystanse i ciemne chmury [ZDJĘCIA]

Duathlon Przodkowo odbył się pod granatowym niebem. Organizatorzy raz po raz zerkali w niebo, obawiając się deszczu. Impreza zorganizowana przez  3athlete Sports Events z Borkowa miała dość kameralny charakter. Wzięło w niej udział bowiem 114 zawodników. 54 wystartowało na dłuższym, a 60 na krótszym dystansie. Zobacz zdjęcia!

duathlon_przodkowo_-012_1200x800

Zdjęcie 1 z 162

Zawodnicy startujący na dłuższym dystansie rywalizację rozpoczęli od biegu na 10 km. Później przesiedli się na rowery szosowe, by pokonać dystans 38 km. Na koniec znów pobiegli. Tym razem trasa biegowa liczyła 5 km. Zawody wygrał Daniel Formela z Gdyni. Drugie miejsce zajął Maciej Kubiak z Redy. Trzeci na mecie pojawił się Tomasz Spaleniak z Dobrzewina.

Najszybszymi zawodniczkami Duathlonu Przodkowo okazały się gdańszczanki. Pierwszą kobietą, która przekroczyła linie mety była Marta Kamińska Olczak, drugą – Magdalena Gintowt Dziewiałtowska, a trzecią –  Anna Gierszewska Kwapisz.

Na krótszy dystans złożył się bieg na  5 km bieg, jazda rowerem na 19 km oraz bieg na  2,5 km.  Zwycięzcą został Łukasz Sosnowski z Więcborka. Druga lokata przypadła Karolowi Dampcowi z Redy, a trzecia – Pawłowi Czajkowskiemu z Gdyni. Spośród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Joanna Skutkiewicz Gdyni. Drugą zawodniczką na mecie była Monika Kubiak z Gdańska. Jako trzecia zawody ukończyła Joanna Dziewiatowska z Tuchomia.

Skomentuj: Duathlon Przodkowo: dwa dystanse i ciemne chmury [ZDJĘCIA]