Dworzec kolejowy w Kartuzach

Dworzec kolejowy w Kartuzach: urzędnicy czekają na ruch marszałka

Gmina Kartuzy od dwóch miesięcy gotowa jest na ogłoszenie przetargu na rozbiórkę starego i budowę nowego dworca kolejowego w mieście. Urzędnicy czekają tylko na decyzję marszałka województwa, uruchomiającą dofinansowanie. Ta może nastąpić na dniach!

Fot.:  kartuzy.pl
Dworzec kolejowy w Kartuzach zostanie zburzony, bowiem znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Budynku nie opłacało się remontować. Na jego miejscu stanie obiekt, który swoim kształtem architektonicznym nawiązywać będzie do historycznej bryły dworca. Gmina ma nie tylko gotowy projekt, ale także pozwolenie na budowę. Miasto czeka na podpisanie umowy, która pozwoli sfinansować przedsięwzięcie.  – Czekamy tylko na zielone światło do ogłoszenia przetargu – zapewnia sekretarz Tomasz Nadolny

Zobacz też: Welcome to Kartuzy! Błądź i płać… [ZDJĘCIA]

W ramach planowanej inwestycji, której koszt wynosi około 14 mln złotych, powstanie nie tylko nowy budynek dwora kolejowego, ale również  parking, postój taksówek i ponad 7 km ciągów pieszo-rowerowych. Całość stanowić będzie  jeden z 21 węzłów komunikacyjnych Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. 

Reklamy

Podpisanie porozumienia z marszałkiem województwa spodziewane jest lada moment. A kiedy to nastąpi, urzędnicy ogłoszą przetarg. Stary dworzec zniknie z panoramy miasta. 

Zobacz też: Opuszczone miejsca na Pomorzu: bocznica PKP w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Zobacz też: Dworzec kolejowy w Kartuzach: urzędnicy czekają na ruch marszałka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*