Już w sobotę Dzień Jedności Kaszubów 2019 w Żukowie!

Już w sobotę Dzień Jedności Kaszubów 2019 w Żukowie!

Przed nami kolejna edycja Dnia Jedności Kaszubów. Tym razem w Żukowie! Zostanie podjęta próba bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach, a przy karcianych stolikach zmierzą się uczestnicy turnieju gry w baśkę. Zobacz, co czeka nas w sobotę.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o g. 10:00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. Przewodniczyć jej będzie Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej ks. Zbigniew Zieliński. Po niej zebrani przejdą do Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie przy ul. Armii Krajowej, gdzie o 12:00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Chwilę później akordeoniści przystąpią do prób, by o godz. 15:30 spróbować pobić rekord Polski w jednoczesnej grze na akordeonach!

W tym miejscu pobrać można nuty do granych piosenek: https://okis-zukowo.pl/index.php/2494-nuty-dla-akordeonistow-na-djk-23-03

Reklamy

Wcześniej, w godz. 13:00 – 15:15 warto odwiedzić halę plenerową przy szkole (k. orlika). Tam odbędą się występy lokalnych artystów. Będą też stoiska gastronomiczne i atrakcje dla dzieci.

Pasjonatów gry karcianej Baśka, zapraszamy tego dnia do Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie (ul Gdyńska 7). W godz. 11:00 – 12:00  będzie miała miejsce rejestracja uczestników, po niej zawodnicy przystąpią do turnieju.

 

CZYTAJ TEŻ: Dzień Jedności Kaszubów w Chmielnie: tym razem bez rekordu [ZDJĘCIA]

 

Imprezie towarzyszy szereg przedsięwzięć:

– Wystawa akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowaka

– Wystawa „Franciszek Leon Kręcki – zapomniany bohater kaszubskiej drogi do Niepodległości”

– Wystawa „Jan Trepczyk – pieśniodziej kaszubskiej ziemi. W 110. rocznicę urodzin”.

– 12:30, 13:30 – Zwiedzanie z przewodnikiem Kościoła pw. WNMP w Żukowie”

– 13:00, 14:00 – Pokaz animacji poklatkowej pt. „Przygody Remusa” (Mała Scena)

Jak dojechać na Dzień Jedności Kaszubów?

Dotrzeć do Żukowa na Dzień Jedności Kaszubów można na kilka sposobów:

  1. Pomorska Kolej Metropolitalna– Pociąg PKM zatrzymuje się na stacji Żukowo Wschodnie, to około 200 m od Hali Widowiskowo-Sportowej gdzie odbywa się impreza. Z rozkładem jazdy pociągów PKM zapoznać można się tutaj: pkm-sa.pl/glowna/rozkladjazdy. Pociągiem do Żukowa dotrzemy między innymi z Gdańska, Gdyni, Kościerzyny i Kartuz.
  2. Autobus – Autobus przewoźnika Gryf (linia 801)zatrzymuje się na przystanku „Żukowo, os. Norbertanek” tuż koło Hali Widowiskowo-Sportowej. W ten sposób dojedziemy na imprezę z Kartuz oraz Gdańska. Szczegółowy rozkład przewoźnika znajduje się tutaj: gryf.trasownik.net/linia-801.html

Autobus linii „Z” ZKM Gdynia.W ten sposób autobusem do Żukowa dojadą mieszkańcy między innymi Gdyni i Chwaszczyna. Rozkład jazdy linii „Z” dostępny jest tutaj:

http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/000z/w.htm

  1. Samochód osobowy – Do dyspozycji kierowców będzie między innymi parking przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie, gdzie uroczystą Mszą św. rozpoczną się obchody Dnia Jedności Kaszubów. Parking dostępny jest również przy samej Hali Widowiskowo-Sportowej. Organizatorzy zachęcają jednak, by parking przy hali pozostawić przed wszystkim akordeonistom, którzy będą brać udział w próbie bicia rekordu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*