Tłumy uczniów na Dniu Otwartym w ZSP Sierakowice [ZDJĘCIA]

Tłumy uczniów na Dniu Otwartym w ZSP Sierakowice [ZDJĘCIA]

Dziś w całym powiecie odbywa się Dzień Otwarty. Również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odwiedził tłum uczniów.

 

dzień otwarty 2019 zsp sierakowice

Rok temu, tematem głównym Dnia Otwartego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach był escape room. Przybyli wtedy gimnazjaliści mieli za zadanie rozwiązywać zadania, które czekały na nich w poszczególnych salach lekcyjnych. Liczył się czas i trafność rozwiązań. Koncept bardzo przypadł do gustu odwiedzającym. Również w tym roku, przyszli absolwenci gimnazjum i podstawówek mogli wykazać się swoją wiedzą oraz umiejętnościami.

Dzień Otwarty 2019 w ZSP Sierakowice

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Branżowej Szkole I Stopnia w Sierakowicach, tak jak w wielu innych szkołach naszego powiatu, cieszył się ogromną popularnością. Przybyli uczniowie – podobnie jak w roku ubiegłym – czekały dwie trasy. Na każdej z nich znajdowały się zdanie, które musieli wykonać w przeciągu 5 minut. Jednak cała koncepcja trasy zagadek opiera się przede wszystkim na dobrej zabawie.

Reklamy

W tym roku pozostaliśmy w tej samej konwencji, ponieważ spotkaliśmy się wtedy z bardzo pozytywnym odbiorem. Zmieniliśmy jedynie tematy zajęć w salach – mówi Marta Młyńska. – Wyróżnia nas przede wszystkim konwencja. Nie są to nudne wykłady o naszej szkole. Chcemy uczniów zaangażować, zaabsorbować, zaskoczyć. Jest to mini wersja gamifikacji.

Prócz tras z zadaniami, na odwiedzających czekały również sesje zdjęciowe oraz zabawy na tzw. dmuchańcach. Tradycyjnie znaleźć można było również stoiska z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

21032019_dniotwarte_zspsierakowice (1)

Zdjęcie 1 z 42

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*