fot. Alicja Hinc/ Festyn kaszubski

Festyn Kaszubski w Dwójce [ZDJĘCIA]

Festyn Kaszubski odbył się 9 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Na plac przy szkole przybyły dzieci wraz z rodzicami, aby razem bawić się i świętować. Zobacz zdjęcia!

festyn_kaszubski_012

Zdjęcie 1 z 77

fot. Alicja Hinc

– Festyn Kaszubski po raz pierwszy od kilku lat odbywa się przy tak dobrej pogodzie, w ostatnich latach nieustannie przeszkadzał deszcz – podkreślali rodzice.

Od godziny 17.00 na scenie przy szkole występowały dzieci. Grupy przedstawiały układy taneczne i śpiewały. Przegląd talentów rozpoczął Regionalny Zespół Dziecięcy Słunôszka.

Reklamy

W trakcie festynu nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pociechy mogły bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz podziwiać wozy strażackie zaś dorośli zmierzyli się w Mistrzostwach w Rzucie Beretem.

Zobacz też: Wehikuł czasu zakopany w Muzeum Kaszubskim [ZDJĘCIA]

Pojawiła się także zagroda z alpakami, które dzieci mogły podziwiać z bliska. W budynku szkoły stanęły stoiska z balonowymi zwierzakami, kawiarenka a także specjalnie wyznaczone miejsca dla miłośników gier planszowych.

Wejście na dmuchane zabawki było darmowe dzięki środkom rady rodziców, jednak w kilku miejscach na terenie festynu ustawiono puszki. Zbierano bowiem pieniądze na leczenie uczennicy SP. nr 2, mieszkanki Kartuz – Róży.

Skomentuj: Festyn Kaszubski w Dwójce [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*