Forum Gdańsk

Forum Gdańsk wychodzi z ziemi [WIDEO]

Forum Gdańsk, wielofunkcyjny kompleks z nowoczesną przestrzenią komercyjną i publiczną, wychodzi z ziemi. Inwestycja realizowana jest w samym centrum Gdańska w ramach rewitalizacji Targu Siennego i Targu Rakowego przez firmę Multi – jednego z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie i Turcji.

Fot.: youtube.com
Forum Gdańsk to  62 000 m2 powierzchni komercyjnej z  około 220 lokalami handlowymi i usługowymi oraz największym w Trójmieście wieloekranowym kinem, klubem fitness, restauracjami i kawiarniami, wielopoziomowym parkingiem na około 1 100 miejsc, a także placem miejskim z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępnym bulwarem, biegnącym wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną także nowoczesne powierzchnie biurowe.

Inwestycje na Pomorzu: Zagospodarowanie Wyspy Spichrzów. Prace ruszają! [WIZUALIZACJE]

W ramach inwestycji oprócz kompleksu handlowego wybudowane zostaną również Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzeł przesiadkowy i infrastruktura drogowa wokół Forum Gdańsk. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Przez ostatnie 11 miesięcy realizacja inwestycji Forum Gdańsk nabrała rozpędu, udało nam się zrealizować wiele ważnych prac.

Reklamy

Budowa Forum Gdańsk: modernizacja układu komunikacyjnego

Pierwsza łopata pod budowę Forum Gdańsk wbita została w czerwcu ubiegłego roku. W następnym miesiącu ruszyła modernizacja infrastruktury drogowej wokół budowanego kompleksu. Jej pierwszy etap zakończył się w połowie kwietnia 2016 roku, kiedy to otwarta została ul. Hucisko. Pod przebudowanym wiaduktem w ciągu wspomnianej ulicy pobiegnie ulica Nowe Podwale Grodzkie. Prace przy budowie jej północnej części są już zaawansowane.

Roboty prowadzone są również w al. Armii Krajowej oraz na ul. Okopowej. W ciągu al. Armii Krajowej widać już konstrukcję nowych wiaduktów – północnego i południowego, które zostaną otwarte dla ruchu w 2017 roku. Dzięki temu powstanie tu węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, zapewniając jednocześnie świetne połączenie Forum Gdańsk z całym Trójmiastem.

Od strony al. Armii Krajowej rozpoczęto już budowę płyty poziomu „0”. Kontynuowane są również prace związane z przykrywaniem torów kolejowych stropem żelbetowym, układanie nowych sieci uzbrojenia terenu wokół obiektu oraz wykopaliska archeologiczne. 

Przez ostatnie 11 miesięcy realizacja inwestycji Forum Gdańsk nabrała rozpędu, udało nam się zrealizować wiele ważnych prac. Wiemy, że na razie najbardziej widoczne i odczuwalne dla mieszkańców Gdańska są roboty drogowe, jednak już w tym roku będą oni mogli obserwować wyraźne zmiany na terenie Targu Siennego i Targu Rakowego. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale cały czas mamy przed oczami finalny efekt – nową, tętniącą życiem przestrzeń miejską oraz znacząco usprawnioną komunikację w centrum Gdańska – powiedział Krzysztof Kolasa, menedżer projektu Forum Gdańsk.

W ramach projektu Forum Gdańsk miasto zyska nowe rozwiązania infrastrukturalne. Na przebudowanym wiadukcie w ciągu al. Armii Krajowej powstanie węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, w tym uruchomiony w 2015 roku przystanek SKM Gdańsk Śródmieście. Dzięki temu kompleks będzie doskonale skomunikowany ze wszystkimi częściami Trójmiasta oraz z regionem. Ponadto przebudowa wiaduktu usprawni przejazd do i z centrum Gdańska. Dogodny dojazd do obwodnicy trójmiejskiej sprawi, że do Forum Gdańsk z łatwością dostaną się również zmotoryzowani.

Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. Powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

Skomentuj: Forum Gdańsk wychodzi z ziemi [WIDEO]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*