Gm. Kartuzy. Kierowali pod wpływem środków odurzających

Gm. Kartuzy. Kierowali pod wpływem środków odurzających

Wczoraj kartuscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem środków odurzających. Za jazdę samochodem w tym stanie grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 2-óch lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej przed godziną 16 w Kartuzach. Funkcjonariusze skontrolowali citroena, którym podróżował 46-letni mężczyzna. Podczas czynności kierowca był bardzo zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenia policjantów, że może być on nietrzeźwy.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość 46-latka oraz zbadali go narkotestem. Policyjne badanie wykazało, że jest on pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do szpitala, gdzie pobrana została krew do badań.

Reklamy

Kolejny z kierowców – 35-latek, który podróżował volkswagenem, do kontroli drogowej został zatrzymany po godzinie 21 w Kiełpinie (gm. Kartuzy). Mężczyzna, podobnie jak 46-latek, bardzo nerwowo się zachowywał. Mundurowi zbadali jako trzeźwość oraz sprawdzili go narkotestem.

Policyjne badanie wykazało, że jest on pod wypływem narkotyków. 35-latek został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie również pobrano krew do badań. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odkurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2-óch lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*