Gm. Somonino. „Jesienne eko-rewolucje…”, czyli kampania edukacyjna dla dzieci i dorosłych

Gm. Somonino. „Jesienne eko-rewolucje…”, czyli kampania edukacyjna dla dzieci i dorosłych

Gmina Somonino otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW w Gdańsku na realizację jesiennej kampanii edukacyjnej „Jesienne eko-rewolucje w Gminie Somonino”, która jest skierowana do dzieci i dorosłych. Projekt polega na popularyzacji wiedzy przyrodniczej i zwiększaniu świadomości ekologicznej mieszkańców i będzie realizowany na terenie gminy Somonino we współpracy ze szkołami i oddziałami przedszkolnymi.

Partnerem działań jest Nadleśnictwo Kartuzy. Realizacja projektu rozpocznie się spotkaniem edukacyjnym dla dorosłych na temat właściwości leczniczych kwiatów i owoców jarzębiny, połączone z prezentacją jak je prawidłowo zbierać i przetwarzać.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Somoninie oraz oddziałów przedszkolnych w Somoninie i Goręczynie obejrzą spektakle teatralne o tematyce pro-ekologicznej, odbędą się żywe lekcje w terenie z botanikiem, powstanie łąka i ogródki kwietne. Przy szkołach młodzież posadzi drzewka.

Reklamy

Na 1 października zaś zaplanowane jest wydarzenie „Jesienny pociąg do roślin”, które odbędzie się przy dworcu PKP w Somoninie. W programie:

-Wspólne sadzenie cebulek krokusów i drzewek jarzębiny

-Warsztaty „eko-sztuczki” – Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać „chemiczne eko-sztuczki” – np. jak zrobić proszek do prania, środek do czyszczenia łazienki, pachnące kostki do toalety, płyn do mycia naczyń – co ułatwi życie w harmonii z naturą i domowym budżetem. Zapisy przez ten formularz.

-Spacer z botanikiem, który opowie o drzewach i roślinach charakterystycznych w jesiennej porze roku. Spacer potrwa około 2 godzin. Udział bezpłatny.

Spacer poprowadzi Artur Eichmann – biolog-botanik z pasji i wykształcenia. Wieloletni edukator przyrodniczy, prowadzący warsztaty oraz projekty w ramach przyrodniczych imprez popularno-naukowych, zielonych szkół, spacerów botanicznych na terenie województwa pomorskiego. Zapisy przez ten formularz.

-Gorący posiłek i stoisko edukacyjne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*