Żukowianie z wizytą na Łotwie

Gmina Żukowo: z wizytą na Łotwie [ZDJĘCIA]

Gmina Żukowo. Delegacja miejscowego samorządu przebywała z wizytą partnerskim w Balvi na Łotwie. Gospodarze zapoznali gości z Polski z kulturą, oświatą i historią regionu.Zobacz zdjęcia!

Balvi_na_Lotwie_001

Zdjęcie 1 z 14

Fot.: Paweł Koreń

Delegacja samorządu Żukowa, w skład której weszli burmistrz Wojciech Kankowski, wiceburmistrz Tomasz Szymkowiak, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Tyberiusz Treder oraz przewodniczący Komisji Komunalnej Paweł Koreń, na Łotwę wybrała się pod koniec sierpnia. Do Balvi samorządowcy udali się na zaproszenie mera Andrisa Kazinovskis’a. 

Zobacz też: Ślubowanie nauczycieli w Żukowie [ZDJĘCIA]

Współpraca Żukowa z miastem Balvi została nawiązana za pośrednictwem Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rydze. W lipcu 2013 roku odbyło się pierwsze spotkanie, natomiast w 2014 roku, podczas obchodów 25-lecia nadania praw miejskich Żukowa, została zawarta pomiędzy miastami umowa partnerska.

Reklamy

Podczas wizyty delegacja samorządu żukowskiego odwiedziła m.in. muzeum Balvi, Centrum Biznesu i Turystyki Północnego Rejonu Latgale, szkołę zawodową Balvi, Sakralne Centrum Kultury oraz skansen w miejscowości Saipetnieki. Przedstawiciele samorządu Żukowa zapoznali się z tradycją, historią, kulturą, edukacją i regionalną przedsiębiorczością miasta Balvi i okolic.

Żukowianie wzięli udział także w koncercie filharmoników z Rygi, zajrzeli do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie uczestniczyli w procesie wypieku chleba i poznawali regionalne produkty. Na zakończenie wizyty spotkali się z samorządowcami Balvi na uroczystej kolacji.

Skomentuj: Delegacja Żukowa w Balvi na Łotwie [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*