Gmina Żukowo zainwestuje w tym roku 32 mln zł

Gmina Żukowo zainwestuje w tym roku 32 mln zł

Gmina Żukowo zainwestuje w tym roku około 32 mln zł, z czego 11 mln zł wyda na drogi!. O przeznaczeniu takiej kwoty na gminną infrastrukturę zdecydowali radni, przyjmując budżet na rok 2017. Ten zaś okazał się największy w powiecie kartuskim i wyniósł 175 mln zł.

Aleksandra Stojowska
Na inwestycje gmina przeznaczy  32 mln zł, z czego 11 mln zł – na budowę i remonty dróg. Ponad 3 mln pochłonie budowa ulic Tuchomskiej, Borowieckiej i Północnej w Baninie. Również ul. Mickiewicza w Chwaszczynie doczeka się remontu. Ponad milion złotych gmina przeznaczy na budowę węzła integracyjnego w Rębiechowie oraz w Żukowie.

Zobacz też: Banino walczy! 

Bardzo ważnym wydatkiem będzie budowa i remont systemów wodociągowych i kanalizacyjnych – przewidziano na to ponad 4 mln zł.

Reklamy

Burmistrz Wojciech Kankowski zaznaczył, że kolejno będą realizowane inne, równie ważne dla gminy, inwestycje. W planach jest rewitalizacja Żukowa, modernizacja obiektów sportowych i oświatowych – np. rozbudowa szkoły w Miszewie i modernizacja szkół w Leźnie, Chwaszczynie, Pępowie i Skrzeszewie.

Trwają negocjacje na temat otwarcia Centrum Aktywności Rodzin.

Skomentuj: Gmina Żukowo zainwestuje w tym roku 32 mln zł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*