Gokken Chwaszczyno medale

Gokken Chwaszczyno: 7 medali i powołania do kadry

Zawodnicy klubu Gokken Chwaszczyno na Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan w Pleszewie zdobyli 7 medali, plasując się drużynowo na 4 miejscu.

gokken_chwaszczyno_001

Zdjęcie 1 z 4

Zawody w Pleszewie odbyły się w minioną sobotę. Startowali w nich młodzicy (14-15 lat), kadeci (16-17 lat) i juniorzy (18-20 lat) a także seniorzy (od 21 lat wzwyż). Mistrzostwa odbyły się według przepisów World Shotokan Karate Association. Uczestniczyło w nich ponad 230 zawodniczek i zawodników z 38 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Karatecy z klubu Gokken Chwaszczyno zdobyli w Pleszewie 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal. W klasyfikacji drużynowej klub z Chwaszczuna zajął 4 miejsce. Złote medale zdobyli Mariusz Migdalski w kumite indywidualnym seniorów , drużyna juniorek w składzie Sara Elwart, Dominika Groth, Hanna Rykowska i Sonia Lidzbarska oraz po emocjonującym meczu drużyna seniorów w składzie Dominik Korbolewski, Michał Wolak, Paweł Wendt, Filip Wendt, Mariusz Migdalski oraz Klemens Ewald. Srebrne medale wywalczyły drużyny juniorów, młodzików oraz seniorek, a brązowy – Sara Elwart w kumite indywidualnym juniorek.

– Kolejny turniej, który pokazuje że klub sportowy Gokken jest w czołówce polskiego karate – mówi Agata Uwijała

– Po zawodach na zgrupowanie kadry Shotokanu, które odbędzie się w najbliższy weekend, powołani zostali Sara Elwart, Filip Wendt oraz Mariusz Migdalski.

Skomentuj: Gokken Chwaszczyno: 7 medali i powołania do kadry