Goręczyno. Zobacz, jak postępują prace przy budowie przedszkola

Goręczyno. Zobacz, jak postępują prace przy budowie przedszkola

Trwa budowa przedszkola w Goręczynie. W kwietniu 2023 roku podpisano umowę z wykonawcą inwestycji „Budowa przedszkola w Goręczynie wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu”. Wykonawcą jest firma Defero Sp. z o. o. z Sieradza.

Powstający obiekt będzie miał prawie 2 tys. m2. Przedszkole powstaje przy ul. Topolowej w Goręczynie i będzie tam miejsce dla 200 dzieci (8 oddziałów). W skład każdego oddziału wchodzi sala zabaw, toalety oraz pomieszczenie gospodarcze.

W przedszkolu znajdować będzie się kuchnia z dużą stołówką oraz część dla personelu. Powstający obiekt jest parterowy, niepodpiwniczony z dachem wielospadowym. W ramach inwestycji powstanie również parking i plac zabaw.

Reklamy

Mając na uwadze nowoczesne rozwiązania ekologiczne budynek będzie wyposażony w nowoczesny systemem grzewczy – geotermalne pompy ciepła. Ponadto na budynku zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Inwestycja realizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie w tym przypadku wynosi 13 000 000 złotych.

Ponadto zaraz obok gmina realizuje inwestycję „Przebudowa drogi gminnej – ul. Topolowej w Goręczynie”. Jest to droga prowadząca do powstającego przedszkola. W zakres prac wchodzą nowa nawierzchnia jezdni, a także nawierzchnia chodnika oraz parking z kostki betonowej przy cmentarzu.

Na przebudowę ul. Topolowej gmina Somonino pozyskała dofinansowanie w wysokości 2 500 000 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*