Górka Rekowska: odcinkowy pomiar prędkości

Górka Rekowska: odcinkowy pomiar prędkości

Pomiędzy Redą a Rekowem Górnym, na drodze wojewódzkiej nr 216, działa odcinkowy pomiar średniej prędkości. Jest to pierwsza w Polsce tego typu instalacja pomiarowa, która została wybudowana na drogach wojewódzkich. Odcinek, który obejmuje odcinkowy pomiar prędkości, należy do najniebezpieczniejszych na Pomorzu.

Fot.:  CC0 Public Domain

Fragment drogi 216 między Redą a Rekowem Górnym należy do  najniebezpieczniejszych w województwie pomorskim. Dlatego wcześniej na tej drodze postawiono barierę rozdzielającą kierunki ruchu oraz wprowadzono ograniczenie prędkości do 60 km/h. Uruchomiony w grudniu ubiegłego roku odcinkowy pomiar średniej prędkości na drodze wojewódzkiej został włączony do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Nowy radar ma przyczynić się do wyeliminowania zderzeń czołowe. 

– Odcinek drogi wojewódzkiej nr 216 Reda – Rekowo Górne był jednym z najbardziej niebezpiecznych na sieci dróg wojewódzkich w województwie pomorskim. Zgodnie z wykonanym w bieżącym roku audytem bezpieczeństwa, na tym odcinku drogi w latach 2012 – 2014 doszło do wielu wypadków, w których zginęło 5 osób a 14 zostało rannych. Spośród wszystkich zdarzeń główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mam nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do wyeliminowania niebezpiecznych zachowań kierowców oraz tragicznych skutków tych zdarzeń – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Reklamy

Odcinkowy Pomiar Prędkości to system, który oblicza czas, jaki upłynął od chwili minięcia pierwszej bramki do momentu przejechania przez drugą bramkę. Na tej podstawie wylicza średnią prędkość przejazdu na monitorowanym odcinku. Jeśli będzie ona większa, niż pozwalają limity, kierowca otrzyma mandat.  

Skomentuj: Górka Rekowska: odcinkowy pomiar prędkości

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*