Gospodarstwo Stromskich z Kczewa na podium konkursu KRUS-u

Gospodarstwo Stromskich z Kczewa na podium konkursu KRUS-u

Danuta i Zygmunt Stromscy z Kczewa (gm. Przodkowo) zajęli drugie miejsce w gali finałowej XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, która odbyła się w piątek w Warszawie.

W piątek 22 września w auli kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się gala finałowa XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, podczas której nagrodzono zwycięzców.

W wydarzeniu z udziałem ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa udział wzięli laureaci konkursu, zwycięzcy poprzednich edycji, przedstawiciele współorganizatorów oraz fundatorzy nagród.

Reklamy

Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego reprezentowała prezes dr Aleksandra Hadzik oraz zastępcy prezesa KRUS-u Marek Surmacz i Jacek Paziewski.

Oddział Regionalny KRUS w Gdańsku reprezentowali dyrektor oddziału Marcin Drewa oraz kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kartuzach Andrzej Dawidowski.

Tytuł najbezpieczniejszego gospodarstwa w kraju w 2023 otrzymało gospodarstwo Państwa Jolanty i Sławomira Tupikowskich z Wólki Zdunkówki w województwie lubelskim. Otrzymali oni główną nagrodę – ciągnik rolniczy, ufundowany przez prezesa KRUS.

Drugie miejsce zdobyło gospodarstwo rolne Państwa Danuty i Zygmunta Stromskich z Kczewa (gm. Przodkowo) reprezentujących powiat kartuski.

Miejsce trzecie, ex aequo, przyznano gospodarstwom Państwa Olgi i Tomasza Piotrowskim z Solnej w województwie dolnośląskim oraz Państwa Weroniki i Sebastiana Błachów z Bożnowa w województwie lubelskim.

Fundatorami nagród dla laureatów etapu centralnego XX edycji konkursu byli między innymi Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Podczas tegorocznego finału nie zabrakło również zwycięzców etapu ogólnopolskiego XIII edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne+ – Państwa Izabeli i Janusza Bystron ze Sławek w powiecie kartuskim. Za najbezpieczniejsze w kraju indywidualne gospodarstwo rolne w 2015 roku otrzymali oni główną nagrodę – ciągnik Farmtrac 675 DTN King.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*