Grzybno. „Przodkowskie Morsy” w niedzielę otwierają sezon, a także świętują 3. urodziny

Grzybno. „Przodkowskie Morsy” w niedzielę otwierają sezon, a także świętują 3. urodziny

Sezon na morsowanie czas zacząć! Klub Sportowy „Przodkowskie Morsy” oficjalnie rozpocznie go już w niedzielę 10 października nad Jeziorem Białym w Grzybnie. Przy okazji obchodzić będzie również swoje 3. urodziny. Dlaczego warto wchodzić do lodowatej wody? O tym przypomniała nam Maria Grot, prezes przodkowskiego klubu sportowego.

O „Przodkowskich Morsach”, czyli grupie osób, którym nie straszna jest lodowata woda, pisaliśmy na początku tego roku – w styczniu, a więc w samym środku sezonu na morsowanie. Prezes klubu Maria Grot przekonywała wówczas, że morsowanie to tak naprawdę najbezpieczniejszy sport ekstremalny, którym warto się zainteresować.

Październik to czas, aby rozpocząć kolejny sezon, związany z wchodzeniem do zimnej wody, w związku z czym w najbliższą niedzielę 10 października o godzinie 11 nad Jeziorem Białym w Grzybnie odbędzie się uroczyste otwarcie morsowania. Jednocześnie Klub Sportowy „Przodkowskie Morsy” obchodzić będzie swoje 3. urodziny.

Reklamy

-Celem klubu jest ochrona i promocja zdrowia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz szerzenie wiedzy na temat morsowania wśród osób, zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem fizycznym – mówi Maria Grot. – Morsowanie daje wiele pozytywów, przede wszystkim zwiększa odporność, polepsza ukrwienie skóry, oczyszcza organizm czy leczy zatoki. Można tak wyliczać bez końca.

Grupę tworzą wspaniali ludzie, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Przewodnim mottem „Przodkowskich Morsów” jest stwierdzenie, że trzeba zejść z wygodnej domowej kanapy aby być aktywnym. Na samym morsowaniu jednak działania „Przodkowskich Morsów” się nie kończą.

-Organizujemy różne wyjazdy na zloty miłośników morsowania, integrujemy się z innymi klubami, przez co promujemy nie tylko gminę Przodkowo, ale również cały powiat kartuski i nasze piękne Kaszuby – dodaje M. Grot. – Organizujemy akcje, takie jak wspólne sprzątanie świata, wycieczki rowerowe bądź piesze, gimnastykę na świeżym powietrzu czy imprezy sportowe.

Niedzielną inaugurację sezonu na morsowanie uświetni wspólne ognisko oraz… niespodzianka. Prezes „Przodkowskich Morsów” zaprasza na spotkanie wszystkie osoby zainteresowane.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*