Hopowo. „Artystyczny recykling”, czyli ciekawe warsztaty i giełda ubrań już wkrótce

Hopowo. „Artystyczny recykling”, czyli ciekawe warsztaty i giełda ubrań już wkrótce

Stowarzyszenie HopoBabki z Hopowa (gm. Somonino) wielokrotnie już wykazało się dużą aktywnością. Tym razem zaprasza na warsztaty szycia poszewek patchworkowych z wykorzystaniem tkanin z recyklingu oraz giełdę ubrań, realizowane w ramach projektu „Artystyczny recykling”. Zobacz plakaty!

Projekt „Artystyczny recykling” jest współfinansowany ze środków gminy Somonino w ramach zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2023 roku.

W ramach projektu 22 kwietnia odbędą się w siedzibie stowarzyszenia (przy ul. Kościelnej 5 w Hopowie) warsztaty szycia poszewek patchworkowych z wykorzystaniem tkanin z recyklingu połączone z wykładem, dotyczącym odpadów tekstylnych oraz ich wpływowi na środowisko.

Reklamy

-Przedstawimy historię patchworku, opowiemy o tym, jak ważny jest recykling tkanin oraz jaki wpływ ma produkcja tkanin na degradację środowiska – mówi Aleksandra Konopka, prezes Stowarzyszenia HopoBabki. – Planujemy cykl trzech spotkań. Zapisy na warsztaty możliwe są poprzez formularz online (TUTAJ).

Ponadto w ramach tego zadania odbędzie się też akcja „Ciuch w ruch” – giełda ubrań oraz innych rzeczy, które być może znajdą nowych właścicieli, a tym samym dostaną nowe życie. Zapisy na giełdę możliwe są również poprzez formularz online. Termin – sobota 6 maja w godz. 9 – 13 w remizie OSP Hopowo.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*