„Wszystko jest lekcją” – uczniowie ZSZiO na stażu w irlandzkim Cork

„Wszystko jest lekcją” – uczniowie ZSZiO na stażu w irlandzkim Cork

Ostatniego dnia marca grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, wraz dwoma opiekunami poleciała w ramach projektu „Wszystko jest lekcją – staże ZSZiO w Kartuzach w Europie” na staż zagraniczny do Cork, w Irlandii.

 

56842794_374656989799858_8126651935957712896_n

Zdjęcie 1 z 16

Uczestnikami było 10 uczniów z 3 klasy Technikum Organizacji Reklamy: Julia Sierzputowska, Martyna Golnau, Kinga Sadowska, Julia Steinka, Paulina Bliźniewska, Weronika Stencel, Alicja Butowska, Paulina Butowska, Artur Dampc i Rafał Dzionk oraz 6 uczennic z Technikum Ekonomicznego: Joanna Łaszewska, Dominka Lejkowska, Magda Ćwikałowska, Martyna Tusk, Paulina Jank i Zuzanna Czaja.

Uczniowie odbywali swój staż zawodowy przy współpracy z firmą pośredniczącą ETN Training Vision Ireland, która zorganizowała staże w firmach. Uczestnicy zakwaterowani byli u rodzin. W czasie wolnym od praktyk, zwiedzali Cork oraz Cobh – miejsce ostatniego przystanku w rejsie Titanica oraz gdzie został storpedowany statek Lusitania. Zwiedzili także neogotycką katedrę Św. Kolmana, którą budowano przez 47 lat.

Reklamy

Był to drugi staż zorganizowany dla uczniów ZSZiO w Kartuzach w ramach realizacji tego projektu. W listopadzie ubiegłego roku grupa 20 uczniów odbyła swój staż zagraniczny w Portsmouth, w Anglii, na takich samych zasadach. Byli to uczniowie 3 klasy technikum informatycznego – Arek Sajko, Daniel Lubocki, Dawid Burandt, Gabriel Raćkowski, Mateusz Stalka, Michał Butowski, Tomasz Bulczak, Klaudia Gronda; technikum handlowego – Adrianna Cichocka, Dorian Knop, Marcela Gilmajster, Karolina Sobisz, Paweł Sikora, Paulina Szwaba oraz z Zasadniczej Szkoły Zawodowej – Jola Kuchta, Kacper Kamiński, Jakub Wicki, Małgorzata Noetzel, Wiktora Błonk, Damian Formela.

W przyszłym roku szkolnym, na staże zagraniczne wyjadą kolejne grupy uczniów z obecnych drugich klas: z Technikum Handlowego do Francji, Technikum Informatycznego oraz Szkoły Branżowej do Anglii, z Technikum Organizacji Reklamy oraz z Technikum Ekonomicznego na Maltę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*