Pascal Brodnicki

IV Festiwal Truskawek Kaszubskich 30 czerwca w Chmielnie!

W najbardziej truskawkowej gminie na Kaszubach – w Chmielnie, odbędzie się IV Festiwal Truskawek Kaszubskich. Na stadionie gminnym czekać będą na gości liczne atrakcje. Jedną z nich jest próba pobicia rekordu w przygotowaniu największej porcji deseru z truskawek kaszubskich!

Festiwal Truskawek Kaszubskich już po raz czwarty odbędzie się na stadionie gminnym przy ul. Grzędzickiego w Chmielnie. Jest to impreza plenerowa otwarta na konsumentów zainteresowanych świeżymi i przetworzonymi truskawkami z Kaszub i innymi wysokiej jakości produktami z regionów Polski. 30 czerwca na gości przygotowano wiele atrakcji na scenie, jak i w obrębie stadionu. Czekają nas koncerty oraz stoiska wytwórców produktów regionalnych i twórców ludowych. Odbędą się też liczne konkursy, a ich tematem przewodnim będą oczywiście truskawki!

Truskawki Kaszubskie w każdej odsłonie!

Imprezę  o godzinie 12:00 rozpocznie występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Chmielanie”. Tuż po tym „Wielkie gotowanie”, czyli ustanawianie truskawkowego Rekordu Polski przez Łukasza Konika – kucharza, prezentera kulinarnego w TVP2 i eksperta kuchni molekularnej. Dla najmłodszych przygotowane będą edukacyjne warsztaty pod hasłem: „Truskawkowe pole – poznaj tajemnice kaszubskich truskawek”. Po nich zostaną rozdane nagrody dla dzieci, które następnie zostaną pasowane na „Truskawkowego Eksperta”. O godzinie 13:00 na scenie ponownie występ, tym razem Młodzieżowej Orkiestry Dętej BEGAMA. Specjalny pokaz dla gości będą mieli także eksperci ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich – Krzysztof Szulborski, Andrzej Ławniczak oraz Rafał Nowakowski.

Reklamy

W międzyczasie będzie można ocenić uczestników konkursu „Truskawka w roli głównej – najatrakcyjniejsze stoisko truskawkowe Festiwalu”, a także produktów w Konkursie im. H. Gruchałowej o Puchar Ministra Rolnictwa.

CZYTAJ TEŻ: Chmielno z nowym rekordem na III Festiwalu Truskawek Kaszubskich! [ZDJĘCIA]

Dodatkowymi czeka nas m.in. „Pociąg do truskawek” – samozbieranie truskawek na polu, a także warsztaty z przygotowania naturalnych kosmetyków z truskawkami, strefa animacji dla dzieci, plac zabaw oraz truskawkowe SPA.

Uczestnicy konkursu „Truskawkowa Kreacja” swoją prezentację będą mieli o godzinie 14:30, a tuż po nich o 15:00 rozbrzmi „Truskawkowa Dyskoteka”, czyli blok piosenek dla dzieci. Ponownie ze swoim pokazem kulinarnym wystąpią eksperci ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, a od godziny 17:00 koncert w wykonaniu Teatru Muzycznego HALS. O godzinie 18:00 przyjdzie czas na ogłoszenie wyników konkursów kulinarnych takich jak najatrakcyjniejsze stoisko na Festiwalu oraz wylosowanych laureatów konkursu dla fanów truskawek kaszubskich z Facebooka. Następnie wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli wspólnie skosztować rekordowego dania z truskawek kaszubskich. Całą imprezę o godzinie 19:00 zakończy koncert zespołu „SŁOWIAŃSKA DUSZA”

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konkursach: „Truskawkowa Kreacja”, czyli najlepsza truskawkowa kreacja, „Truskawka w roli Głównej” – najpiękniejsze stoisko festiwalu oraz Konkurs im. Heleny Gruchałowej na najepszy produkt z Truskawek Kaszubskich. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy i wykazać się swoją kreatywnością! Regulaminy konkursów oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://festiwaltruskawekkaszubskich.pl/ 

Pascal Brodnicki z zachwytem o Kaszubskich truskawkach 

Pascal Brodnicki, znany kucharz i prezenter telewizyjny, pojawił się w Chmielnie na nagraniu programu, prezentującego truskawkę kaszubską. Tydzień temu, 19 czerwca zwiedził chmieleńskie pole truskawkowe w gospodarstwie „U Chłopa” , które prezentowała Edyta Klasa, Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Pascal Brodnicki spotkał się też z Wójtem Gminy Chmielno Michałem Melibrudą.

Pascal Brodnicki zwiedził chmieleńskie pole truskawkowe / fot. GOKSiR Chmielno

– Pascal wpadł do GOKSiR-u na małą kawę, pochwalił kaszubskie truskawki, Kino za rogiem i zapowiedział, że o ile nie będzie akurat w podróży zagranicznej, postara się odwiedzić nas w przyszłym roku, z okazji uroczystości 800-lecia Chmielna – relacjonował na Facebooku włodarz gminy.

Nagrywany w Chmielnie program jest częścią specjalnego przedsięwzięcia Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, promującego pomorskie produkty. Projekt ma składać się z czterech odcinków, każdy prezentujący lokalne produkty i rozgrywający się w innym subregionie Pomorza: na Kaszubach, w Ustce, na Kociewiu, i w gminie Miastko. Chmieleńskie truskawki zostały wybrane właśnie jako „reprezentacja Kaszub”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*