Kaszuby biegają po raz czwarty na Sierakowickiej’15 [ZDJĘCIA]

Kaszuby biegają po raz czwarty na Sierakowickiej’15 [ZDJĘCIA]

Sportowi zapaleńcy w niedzielne popołudnie mierzą się z najtrudniejszą trasą biegową na Kaszubach. Sierakowicka’15 to trasa pełna wyzwań, ale też możliwość sprawdzenia samego siebie. Ogółem we wszystkich biegach udział wzięło 609 osób.

Sierakowcika’15 to najtrudniejsza trasa na Kaszubach fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Piękna pogoda, atrakcje i przede wszystkim – sport. Po raz kolejny w sercu Kaszub, odbywa się jeden z najtrudniejszych biegów – Sierakowicka ’15. Z roku na rok, przyciąga on coraz większe rzesze zapalonych maratończyków, amatorów oraz kibiców. Zróżnicowane podłoże, ostre podbiegi, upał stanowią spore wyzwanie dla każdego zawodnika. Jednak Sierakowicka ’15 to nie tylko impreza dla dojrzałych sportowców – to przede wszystkim okazja do promowania zdrowego trybu życia oraz sportu, w której udział biorą całe rodziny.

Sierakowicka ’15 po raz czwarty

Wyjątkowość niedzielonych biegów stanowi z pewnością możliwość sprawdzenia się na różnych dystansach dla każdej osoby, w każdym wieku. Oprócz biegu głównego na dystansie 15 km, dzieci i młodzież wziąć mogą udział w pomniejszych wyścigach w ramach Małe Kaszuby Biegają. Każdy w biegów w tym cyklu podzielony jest na kategorie wiekowe, osobno dla dziewcząt i chłopców. Dodatkowo, mieli oni okazje wraz z dorosłymi sportowcami sprawdzić się w marszo-biegu na dystansie 1 mili. Najmłodsi pobiegli w Biegu Przedszkolaka.

Reklamy

Sierakowicka’15 to okazja do zabawy poprzez sport dla każdego fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Trasa Sierakowickiej’15 rozpoczyna się na sierakowickim stadionie. Biegacze pokonują kolejne odcinki wiodące przez Sierakowską Hutę, Jelonko, Tuchlinek, Tuchlino, Dąbrowę Puzdrowską i Piekiełko, by zakończyć rywalizację na mecie w Sierakowicach. Jak stwierdzają sami organizatorzy na trasie spotkać można dużo ostrych podbiegów. Podłoże to głównie drogi szutrowe oraz asfalt. Limit czasowy na ukończenie biegu wynosi 2 godz. Jednakże satysfakcja z ukończenia tego biegu jest ogromna.

Każdy z uczestników biegu, na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Prócz tego uroczystego wręczenie pucharów najlepszym młodym sportowcom dokonał wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela. Podkreślił on jak ważną rolę odgrywa ta coroczna impreza w życiu mieszkańców, powoli stając się już tradycją.

– Sierakowicka’15 staje się już stałym punktem każdego roku, tradycją wręcz. W tym roku na najdłuższym dystansie, biegnie 329 osoby. To prawdopodobnie rekord – mówił włodarz gminy.

Gospodarzami imprezy jest Klub Sportowy „BAT” Sierakowice, który w tym roku również obchodzi swoje 18 urodziny. Organizatorami biegu jak zawsze jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej z Żukowa. Celem imprezy jest promocja urokliwych terenów gminy, Klubu Sportowego „BAT” a przede wszystkim popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, profilaktyka chorób cywilizacyjnych.

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*