Jarmark Kaszubski w Kartuzach z Red Lips i Irą! Już 27 i 28 lipca!

Jarmark Kaszubski w Kartuzach z Red Lips i Irą! Już 27 i 28 lipca!

Red Lips i Ira, a także stoiska pełne przysmaków i atrakcji dla odwiedzających oraz przygotowany program dla najmłodszych. 27 i 28 lipca odbędzie się Jarmark Kaszubski w Parku Solidarności w Kartuzach.

W ubiegłym roku na Jarmarku Kaszubskim frekwencja dopisała fot. zKaszub.info
W ubiegłym roku na Jarmarku Kaszubskim frekwencja dopisała fot. zKaszub.info

Jarmark Kaszubski w Kartuzach – jest wielkim świętem kultury kaszubskiej. W programie zaplanowaliśmy występy zespołów folklorystycznych i popularnych polskich zespołów muzycznych. W trakcie imprezy można będzie poszukać wyrobów rękodzielnictwa, a także posmakować regionalnej kuchni przygotowanej przez zaprzyjaźnione Koła Gospodyń Wiejskich.

27 lipca – Red Lips

Pierwszego dnia Jarmarku Kaszubskiego rozpoczynamy od programu dla dzieci, a tuż później wystąpi Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Lewino z Lęborka. Powstał w 1986 r. przy oddziale Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Lęborku. Nazwa „Lewino” nawiązuje do historycznej nazwy Lęborka. Od 1996 r. działa przy Franciszkańskim Duszpasterstwie Kaszubów, a od 2003 r. przy Lęborskim Stowarzyszeniu św. Jakuba Apostoła.

Reklamy

Następnie na scenie wystąpi Grupa Hals, a później swingujący big band Detko Band. Na zakończenie pierwszego dnia wystąpi zespół Red Lips. 

  • Red Lips – szerszej publiczności zaczęli być znani w 2011 roku, kiedy dotarli do półfinału programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”. W czerwcu 2013 wydali singiel „To co nam było”, który okazał się przebojem. 8 października ukazał się ich debiutancki album studyjny „To co nam było”. Mają na swoim koncie m.in. wygraną w plebiscycie SuperJedynki w kategorii „SuperPrzebój”. Skład zespołu: Joanna Lazer (wokal), Łukasz Lazer (gitara), Wojciech Miecznikowski (gitara basowa) oraz Marek Sieroszewski (perkusja).

CZYTAJ TEŻ: XXVII Jarmark Kaszubski – Enej porwał serca publiczności

28 lipca – IRA

Drugiego dnia Jarmarku Kaszubskiego ponownie rozpoczynamy od programu dla dzieci. Poprowadzi go dobrze znany Dynamic Event. Następnie na scenie wystąpi polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów – Damian Holecki znany z telewizji TVS. W 2018 roku po raz drugi w swojej karierze został Wykonawcą Roku Listy Śląskich Szlagierów. Po jego koncercie przyjdzie czas na występ Zespołu Pieśni i Tańca Bandonia z Tuchlina oraz program artystyczny „Słowianki”. Na zakończenie XXVIII Jarmarku Kaszubskiego w Kartuzach zagra legendarny zespół IRA. 

  • IRA – legenda polskiego rocka, znany z takich przebojów, jak: „Nie daj mi odejść”, „Parę chwil”, „Taki sam”, „Londyn 8:15”, czy „Ona jest ze snu”. Zespół powstał w 1987 roku w Radomiu. Już rok później zadebiutował na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Początki zespołu to takie utwory, jak „Nadzieja”, „Mój Dom”, „Bierz mnie”, czy „Na zawsze”. W 1996 po odejściu z zespołu Jakuba Płucisza, gitarzysty i współzałożyciela zespołu, zawiesili działalność. Zespół powrócił na scenę po siedmiu latach przerwy – „amerykański come back Iry”. Rozpoczęto koncerty pod nazwą IRA podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski zespół wyruszył w trasę koncertową pod nazwą „Wracamy!”. 12 sierpnia 2002 roku zespół wydał płytę „Tu i teraz”. 29 marca 2004 roku ukazała się studyjna płyta „Ogień”. W maju 2016 zespół wydał płytę „MY”, która w październiku tego samego roku uzyskała status “Złotej Płyty”. 
  • Skład zespołu:  Artur Gadowski (wokal), Piotr Sujka (gitara basowa), Wojciech Owczarek (perkusja) Sebastian Piekarek (gitara elektryczna) oraz Piotr Konca (gitara elektryczna).
  • Albumy studyjne zespołu: Ira (1989), Mój dom (1991), 1993 rok (1993) Znamię (1994), Ogrody (1995), Artur Gadowski (1998 – album solowy wokalisty, nagrany podczas przerwy w działalności zespołu), G.A.D. (2000 – drugi album solowy wokalisty, nagrany podczas przerwy w działalności zespołu) Tu i teraz (2002), Ogień (2004), Londyn 08:15 (2007), 9 (2009), X (2013), My (2016). 

Organizatorami XXVIII Jarmarku Kaszubskiego w Kartuzach jest Kartuskie Centrum Kultury oraz Gmina Kartuzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*