Jarmark Wdzydzki

Jarmark Wdzydzki: wielkie święto folkloru [ZDJĘCIA]

Jednym z najciekawszych wydarzeń weekendu jest dwudniowy Jarmark Wdzydzki, który odbywa się już po raz 43. N terenie skansenu stanęły stragany z rękodziełem artystycznym i tradycyjnym jadłem. Nie brak muzykujących kapel i warsztatów dla dzieci. Zobacz zdjęcia!

jarmark_wdzydzki

Zdjęcie 1 z 60

Fot.: Waldemar Kaiser

Do skansenu we Wdzydzach, organizatora Jarmarku Wdzydzkiego, w weekend może przyjechać nawet kilkanaście tysięcy osób. Szczególnie dużej frekwencji gospodarze placówki mogą spodziewać się niedzielę.  Tego dnia bowiem goście będą mogli nie tylko przebierać w bogatej ofercie wystawców Jarmarku Wdzydzkiego, ale także skorzystać z programu artystycznego. Wystąpią: Kapela „Kaszuby” z gminy Karsin, Młodzieżowa Kapela Dudziarska „Sokoły” z Kościana, Kabaret Kuńda, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Pysanka” ze Lwowa, Kapela „Purtki” z Chojnic oraz Sąsiadki Aparatki z Wielkiego Klincza. 

Zobacz też: Światowy Zjazd Kaszubów 2016 we Wdzydzach [ZDJĘCIA]

W sobotę podczas Jarmarku Wdzydzkiego czas gościom umilała Kapela „Kaszuby” z gminy Karsin. Odbywały się warsztaty dla dzieci i dorosłych. Ich uczestnicy mogli na przykład tworzyć zabawki z siana. Otwarte były poszczególne obiekty skansenu. 

Na terenie skansenu prowadzano jest zbiórka funduszy na odbudowę, renowację i konserwację obiektów zabytkowych. Zachęcamy do wsparcia muzeum. 

Reklamy

Skomentuj: Jarmark Wdzydzki: wielkie święto folkloru  [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*