Zgłoś kandydata do Perły Kaszub

Zgłoś kandydata do Perły Kaszub

W tym roku podczas Dni Powiatu Kartuskiego odbędzie się rozdanie nagród „Perła Kaszub”. Kandydatury można zgłaszać do Wydziału Kultury, Promocji i Strategii, Kartuzy lub drogą elektroniczną do 14 czerwca 2019 roku.

  • Działalność społeczna i charytatywna,
  • Przedsiębiorczość,
  • Kultura,
  • Sport,
  • Turystyka,
  • Nagroda Specjalna.

Regulamin oraz wniosek o przyznanie nagrody znajduje się na stronie www.kartuskipowiat.plKandydatury prosimy zgłaszać do Wydziału Kultury, Promocji i Strategii, Kartuzy ul. Gdańska 26 lub drogą elektroniczną promocja@kartuskipowiat.pl w terminie do 14 czerwca 2019 roku.

Nagrody laureatom wręczone zostaną 13-14 lipca 2019, podczas Dni Powiatu Kartuskiego. Przypomnijmy, że podczas wydarzenia wystąpią m.in. Strachy na Lachy i Lady Pank. Szczegóły TUTAJ. 

Reklamy

Perły Kaszub za 2017 rok

Za 2017 rok przyznano 4 wyróżnienia, 10 Pereł Kaszub, 3 Superperły Kaszub i 1 Nagrodę Specjalną. Łącznie, przyznano już 169 wyróżnień, 151 Pereł, 33 SuperPerły oraz 36 nagród specjalnych.

LISTA NAGRODZONYCH:

LISTY GRATULACYJNE

Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Kartuzy im. Dra Aleksandra Majkowskiego z okazji 90-lecia działalności. Za nieustanne wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i szacunku dla drugiego człowieka.

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach z okazji 70-lecia działalności. Za aktywne działania promujące kulturę, tradycję i tożsamość kaszubską wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Stolicę Kaszub i Pomorze.

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie z okazji 50-lecia działalności. Za wieloletnie tworzenie i realizację projektów oraz przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych na rzecz lokalnej społeczności a także za promowanie wartości kaszubskich wśród turystów wypoczywających na terenie Szwajcarii Kaszubskiej.

WYRÓŻNIENIA

Katarzyna Bellingham ze Zgorzałego. Za pasję i niezwykłą wrażliwość na piękno i przyrodę oraz aktywne działania edukacyjno – promocyjne na rzecz projektowania i tworzenia otoczenia zgodnego z rytmem natury.

MEBS Sp. z o.o. Sp. k. w Sierakowicach. Za połączenie pasji i pracy zawodowej przy tworzeniu autorskich prac w drewnie wykorzystujących dziedzictwo mebli gdańskich.

Gościniec „Malinówka” w Krzesznej. Za przedsiębiorczość i stworzenie atrakcyjnej oferty turystycznej i gastronomicznej w malowniczym zakątku Szwajcarii Kaszubskiej.

Kaszubski Sekret Zdrowia i Urody w Gołubiu. Za stworzenie ciekawej oferty poprawiającej zdrowie i urodę dla mieszkańców i turystów Gołubia i okolic.

PERŁY

FKP Sp. z o.o. w Pomieczynie. Za nowoczesny wizerunek przedsiębiorstwa, profesjonalny management, dbałość o wysoką jakość produktu oraz aktywne działanie na rzecz lokalnego środowiska.

„Polkar” Sp. z o.o. w Żukowie. Za profesjonalizm działania w kształceniu ustawicznym dorosłych w zakresie operatorów maszyn robót ziemnych, budowlanych i drogowych, a także za podejmowane inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności.

Zakład Produkcji Kostki Brukowej KOSTBET Sp. z o.o. w Miszewku. Za systematyczny rozwój firmy, dbałość o wysoką jakość oferowanych produktów oraz wspieranie inicjatyw kulturalnych i sportowych dla dzieci i młodzieży.

Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz. Za zaangażowanie i realizację gminnych inwestycji w szczególności związanych z rewitalizacją Kartuz – Stolicy Kaszub.

Restauracja Modra Sobótka z Ręboszewa. Za stworzenie ciekawej oferty smacznych dań kuchni regionalnej proponowanych w przyjemnych wnętrzach inspirowanych motywami kaszubskimi.

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach. Za ponad 70-letnią działalność na rzecz spółdzielczości, stały rozwój firmy, szeroki asortyment oferowanych produktów i wspieranie wielu lokalnych projektów społecznych.

Wanda Lew-Kiedrowska ze Stężycy. Za pasję, ogromne zaangażowanie w propagowaniu kultury i wartości regionalnych oraz realizację szeregu przedsięwzięć promujących język kaszubski.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach. Za zrealizowanie wielu projektów europejskich, budowanie środowisko otwartego na innowacje, uczestnictwo w kulturze i wiedzy; za liczne laury i nagrody zbierane przez wychowanków i nauczycieli, za  wysoki poziom kształcenia oraz trwałą współprace z pracodawcami.

Dh Robert Roda, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie. Za odwagę i determinację w niesieniu pomocy podczas nawałnicy w sierpniu 2017 roku oraz za profesjonalizm w działaniach ratowniczych.

Dh Kamil Sylka, Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie. Za odwagę i determinację w niesieniu pomocy podczas nawałnicy w sierpniu 2017 roku oraz za profesjonalizm w działaniach ratowniczych.

SUPERPERŁY

WIBO Sp. z o.o. Sp. k. w Kartuzach. Za systematyczny i dynamiczny rozwój firmy, ciągłe wzbogacanie oferty uwzględniającej najmodniejsze faktury i trendy świata kosmetyki.

Gospodarstwo Agroturystyczne „U Chłopa” w Chmielnie. Za wieloletnią działalność propagującą kulturę i wartości kaszubskie, wspieranie działań na rzecz rozwoju turystyki na terenie Szwajcarii Kaszubskiej oraz bogatą ofertę spędzania czasu wolnego.

Ubojnia Drobiu „GOSZ” w Sierakowicach. Za przedsiębiorczość, systematyczny rozwój firmy rodzinnej, realizację inwestycji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz wysoką jakość oferowanych produktów.

NAGRODA SPECJALNA Starosty Kartuskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Kartuskiego

Ks. Wacław Mielewczyk –proboszcz parafii Św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie. Za szczególną wrażliwość na człowieka oraz ogromne zaangażowanie i podejmowanie szeregu inicjatyw na rzecz wspólnoty parafialnej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*